Popularny portal specjalizujący się w wyszukiwaniu połączeń lotniczych umieścił Świdnicę na liście 7 niesamowitych miast w Polsce, które warto odwiedzić. Skyscaner wybrał – jak podkreśla – subiektywnie miejscowości, które są poza głównymi szlakami turystycznymi, a które warto odwiedzić.
Na tej liście znalazły się Przemyśl, Olsztyn, Słupsk, Kielce, Lublin, Płock i Świdnica. Tak miasto zachwalają autorzy:
Najmniejsza w tym zestawieniu, położona na Dolnym Śląsku Świdnica, przekona do siebie podróżnych urokliwymi kamienicami i pięknym rynkiem. Świdniczanie chwalą się, że należy on do jednych z ładniej oświetlonych w Polsce – przekonaj się o tym sam, na przykład wchodząc na stanowiącą dobry punkt widokowy ratuszową wieżę. Z pewnością zachwyci Cię też ewangelicko-augsburski kościół Świętej Trójcy (Kościół Pokoju). Związana z nim legenda głosiła (obecnie jest nieco odczarowywana), że został wybudowany bez użycia ani jednego gwoździa. Od klasycznych zabytków wolisz podróżnicze smaczki? Jedną ze świdnickich ciekawostek jest figura pana w trakcie wykonywania czynności fizjologicznej. Osobliwy pomnik znajduje się przy oczyszczalni ścieków. Figura, która miała być po prostu dowcipem mieszkańców, stoi – bawiąc, ale i wprawiając w konsternację – już ponad 80 lat. Potocznej nazwy nie możemy przytoczyć, ale zaintrygowany turysta z pewnością znajdzie do niego drogę.

![Wiek nie musi być przeszkodą! Najaktywniejsi uczestnicy programu „Senior na start” nagrodzeni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/gala-finalowa-III-edycji-Senior-na-start-2025.12.03-46-238x178.jpg)

![Osadzeni i funkcjonariusze Aresztu Śledczego wsparli akcję Moto Mikołaj 2025 [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/moto-mikolaje-w-Areszcie-Sledczym-3-238x178.jpg)
![Dwóch nowych policjantów złożyło ślubowanie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/nowi-policjanci-KPP-Swidnica-2025.12.02-4-100x75.jpg)

![Świdniccy strażacy pomagali gasić pożar budynku gospodarczego w Sadach Górnych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/page-4-100x75.jpg)



![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)