Strona główna Bez kategorii Świdnica w TOP 7 polskich miast

Świdnica w TOP 7 polskich miast

1

Popularny portal specjalizujący się w wyszukiwaniu połączeń lotniczych umieścił Świdnicę na liście 7 niesamowitych miast w Polsce, które warto odwiedzić. Skyscaner wybrał – jak podkreśla – subiektywnie miejscowości, które są poza głównymi szlakami turystycznymi, a które warto odwiedzić.

Świdnica

Na tej liście znalazły się  Przemyśl, Olsztyn, Słupsk, Kielce, Lublin, Płock i  Świdnica. Tak miasto zachwalają autorzy:

Najmniejsza w tym zestawieniu, położona na Dolnym Śląsku Świdnica, przekona do siebie podróżnych urokliwymi kamienicami i pięknym rynkiem. Świdniczanie chwalą się, że należy on do jednych z ładniej oświetlonych w Polsce – przekonaj się o tym sam, na przykład wchodząc na stanowiącą dobry punkt widokowy ratuszową wieżę. Z pewnością zachwyci Cię też ewangelicko-augsburski kościół Świętej Trójcy (Kościół Pokoju). Związana z nim legenda głosiła (obecnie jest nieco odczarowywana), że został wybudowany bez użycia ani jednego gwoździa. Od klasycznych zabytków wolisz podróżnicze smaczki? Jedną ze świdnickich ciekawostek jest figura pana w trakcie wykonywania czynności fizjologicznej. Osobliwy pomnik znajduje się przy oczyszczalni ścieków. Figura, która miała być po prostu dowcipem mieszkańców, stoi – bawiąc, ale i wprawiając w konsternację – już ponad 80 lat. Potocznej nazwy nie możemy przytoczyć, ale zaintrygowany turysta z pewnością znajdzie do niego drogę.

Poprzedni artykułLechiści czwartą przeszkodą na drodze Polonii-Stali
Następny artykułOsiem zasad zdrowia