„Jesteś tym, co jesz” to być może banalny slogan, ale jego prawda wciąż nabiera szerszego znaczenia. Od jakości żywności zależy nie tylko nasze zdrowie, ale i przyszłość naszej planety czy cywilizacji. Ten problem przedstawili gimnazjaliści z Żarowa w swoim filmie „Powrót na właściwy tor”, który bierze udział w konkursie „Tesco dla szkół”.
Kadr z filmu „Powrót na właściwy tor”
W tym roku konkursowi patronuje hasło „Przyszłość na talerzu”, a polega on na stworzeniu reklamy społecznej dotyczącej pochodzenia i składu żywności. Film gimnazjalistów z Żarowa został zakwalifikowany do „Wielkiego Głosowania”, w którym internauci wybiorą najlepszą pracą w województwie. Zwycięzcy głosowania z całej Polski poddadzą się ocenie jury i zawalczą o sprzęt multimedialny. Głosowanie rozpoczyna się dzisiaj i trwa przez 2 tygodnie, do 14 grudnia. Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć żarowskich gimnazjalistów proszeni są o klikanie na ten link. Każdy może oddać jeden głos dziennie.
A tak prezentuje się ich konkursowa praca:





![Po tragicznej śmierci pieszych nowe ograniczenia i kontrole na krajowej „piątce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/6a-100x75.jpg)

![Przechylone drzewo zagrażało linii energetycznej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/page-11-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)