Strona główna Bez kategorii Prawie 15 tysięcy dla hospicjum

Prawie 15 tysięcy dla hospicjum

0

Świdniczanie kolejny raz udowodnili, że mają wielkie serca i hojnie wspierają akcje charytatywne. W niedzielnej kweście na rzecz hospicjum przekazali aż 14 887 zł. To dużo lepszy wynik niż przed rokiem.

kwesta_02

Niedzielna zbiórka była rekordową w historii „Hospicjum”. Dziękuję za tak otwarte serca, hojność darczyńców i dobro, którym zechcieli się podzielić – mówi Joanna Gadzińska prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy i dodaje – Zawsze wiedziałam, że w Świdnicy mamy wielu „aniołów. Podziękowania należą się również wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w niedzielną zbiórkę.

Zebrana kwota w całości zostanie przekazana na dokończenie budowy stacjonarnego hospicjum, która rozpoczęła się w roku 2014. Nowoczesny budynek powstaje w pobliżu szpitala Latawiec przy ulicy Leśnej. Będzie on spełniał najsurowsze wymogi, ale przede wszystkim stanie się przyjaznym miejscem dla chorych i ich rodzin.

Świdnickie Hospicjum działa nieprzerwanie od 1994 roku, niosąc pomoc tym najbardziej potrzebującym – chorym na nowotwory. W roku 2015 z pomocy hospicyjnego lekarza i pielęgniarek o wielkim sercu skorzystało 230 osób.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” można wspierać nie tylko podczas kwest ulicznych. Darowizny na działalność świdnickiego hospicjum można przekazywać na konto przez cały rok – nr konta 94 1020 5138 0000 9202 0008 6082.

/mat. nadesłany/

Poprzedni artykułElżbieta Kielka druga w Warszawie
Następny artykułGimnazjaliści z Żarowa z misją w przyszłości