Jak już informowaliśmy, z powodu zniszczeń trzeba było zamknąć fragment ulicy Wałbrzyskiej w przebiegu drogi wojewódzkiej nr 379. Zdaniem naszych czytelników, takich tras do wyłączenia z ruchu jest znacznie więcej. „Uważam, że droga Nowy Jaworów – Świdnica oraz Goczałków Górny – Lusina i droga od zjazdu z drogi krajowej nr 5 do miejscowości Lusina powinny zostać zamknięte do czasu położenia nowej nawierzchni.” – pisze do nas pan Bogdan.
Do takich wniosków doszedł w ostatnią niedzielę, gdy po zmroku wracał z pracy do domu. „… za miejscowością Stary Jaworów przy prędkości 40 km/h wjechałem w dziurę i o mały włos nie urwałem zawieszenia. Nie mogłem ominąć dziury, ponieważ z naprzeciwka jechał TIR. Jadąc dalej – przy wjeździe do Świdnicy są takie dziury, że realna bezpieczna prędkość przejazdu to maksymalnie 20km/h. Niewiele brakowało, abym stracił tylny zderzak a i nie wiadomo co jeszcze, ponieważ po wjechaniu w dziurę i chcąc uniknąć wjechania w następne, wyhamowałem auto prawie do zera, a jadący za mną kierowca przed zderzeniem ratował się skręcając na pobocze.”
Takie doświadczenia są udziałem chyba wszystkich kierowców, którzy muszą korzystać z dróg wojewódzkich nr 374, 382, 345 i 379. – Nie spodziewaliśmy, że rozmiar pozimowych zniszczeń będzie tak ogromny – przyznaje Joanna Jarocka z DSDiK. – Jednak o zamykaniu nie ma mowy. Będziemy łatać dziury asfaltem na gorąco. Pierwsze prace zaczęły się wczoraj na 379 u wylotu ze Świdnicy na Modliszów.
Kolejne prace ruszą dzisiaj i systematycznie mają być zaklejane największe dziury na drogach Świdnica – Strzegom, Świebodzice – Strzegom, Świdnica – Modliszów-Wałbrzych i Bartoszówek – Lusina. – To może potrwać, bo zakres jest bardzo duży. – dodaje Joanna Jarocka. – Pracować będą ekipy z dwóch firm, rozważamy zatrudnienie trzeciej.
Te działania mają jednak charakter prowizoryczny. Wystarczą kolejne mrozy i śnieg, by łaty powypadały. Drogi wojewódzkie w naszym powiecie wołają o kapitalny remont! Niestety, na razie jednak nie ma informacji, w których miejscach wiosną czy latem będą prowadzone gruntowne naprawy. Być może doczekają się ich fragmenty 382 i 374. Szczegółów jeszcze nie ma.
asz


![Sukcesy chórów prowadzonych przez świdnicką dyrygent [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Ogolnopolski-Konkurs-Choralny-MM-2025.10-3-238x178.jpg)
![Budowa ronda na krajowej „piątce” zmierza ku końcowi. Powstało w miejscu niebezpiecznego skrzyżowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/DK5-budowa-ronda-Mielecin-2025.10-mix-238x178.jpg)

![Dał „nauczkę” nauce jazdy. „Takich cudownych kierowców mamy” [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Clipboard01-100x75.jpg)


![Strażacy próbują pomóc rannemu łabędziowi [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2024/04/straz-pozarna-100x75.jpg)

![Wyjątkowa Świdnica. Zobacz zdjęcia czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Altana-w-Parku-Mlodziezowym-w-Swidnicy-2025-fot.-Marlena-Jozefow-100x75.jpg)
![Jesień w Świdnicy i okolicy na fotografiach czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page-jesien-na-fotografiach-czytelnikow-2025-100x75.jpg)