Mroczny wernisaż

  2

  Dla większości z nas aparat to narzędzie do skatalogowania przeżyć. Dla fotografów – dłuto, które w rzeczywistości rzeźbi obrazy. Już za kilka dni w Świdnicy odbędzie się wernisaż twórcy, który życie dzieli na prozę i poezję.

  Na zdjęciu 17 letnia Martyna z Dzierżoniowa.
  Obraz przedstawia miniony, nieodwracalny czas.

  Proza życia to moja praca, obowiązki, walka z losowymi wiatrakami – mówi Stefan Paliniewicz, mieszkaniec Dzierżoniowa, od lat związany ze Świdnicą. – I właśnie na przekór codzienności w wolnych chwilach łowię obrazy, kreuję przestrzeń, która mnie otacza – dodaje. Tak właśnie powstały prace, które zostaną zaprezentowane na najbliższym wernisażu zatytułowanym „Nocturne”, czyli nocny, mroczny.

  W skład cyklu wchodzi 18 zdjęć, których punktem centralnym są młode kobiety, mieszkanki Wałbrzycha, Żarowa, Świdnicy i Lutomi. Dziewczyny, w wieku od 17 do 23 lat, nie są profesjonalnymi modelkami, dla części z nich te sesje były debiutem. Debiutem, który w pełni usatysfakcjonował fotografa. – Moje modelki doskonale wczuły się w przekaz mojej wyobraźni. I mam nadzieję, że tę dobrą współpracę między nami widać na zdjęciach – tłumaczy Stefan Paliniwiecz. Zdjęcia wykonane zostały podczas minionego 2010 roku w różnych industrialnych miejscach, m.in. w kopalni w Wałbrzychu, w korytarzach starych kamienic, w tajemniczych parkach.

  Wernisaż odbędzie się 14 stycznia w Klubie Bolko w Świdnicy o godz. 19.00. – Zapraszam wszystkich, którzy chcą poznać obrazy przedstawiające ciemne i mroczne oblicza duszy – zaprasza autor wystawy, Stefan Paliniewicz.

  
  
  Poprzedni artykułPozamykać wojewódzkie?
  Następny artykułPoloniści szykują się na wiosnę