W dniach 8-10 maja 2009 r. 5-osobowa reprezentacja Świdnickiego Towarzystwa Partnerstwa Miast i hufca ZHP Świdnica uczestniczyła w Muzycznej Wiośnie w Biberach (Niemcy). Co roku, podczas tego przedsięwzięcia, przedstawiciele miast partnerskich na swoich stoiskach prezentują regionalne i narodowe specjały. Na naszym stoisku znalazły się: wyroby wędliniarskie, ciasta, słodycze,bigos oraz świdnicki majonez, chrzan, smalec, kiszone ogórki.
Do realizacji zadania zgłosili się instruktorzy świdnickiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego, którzy już kilkakrotnie takie stoisko organizowali. W wystroju stoiska dominowały biało-czerwone flagi, szaliki i koszulki z napisem “Świdnica” i “Świdnica-rynek z tradycjami”. Swoją pomoc przy sprzedaży zaoferowali harcerze z DPSG i partnerzy z Towarzystwa Partnerstwa Miast z Biberach. Skorzystaliśmy też z gościnności naszych niemieckich przyjaciół, którzy zaprosili nas do swoich domów na nocleg.
Muzyczna Wiosna to coroczne przedsięwzięcie miasta Biberach. Na biberaskim rynku i przyległych uliczkach koncertują zespoły muzyczne i taneczne, a “bębniarze” i trębacze wędrują po mieście, zatrzymują się na chwilę i przedstawiają krótkie show.
Ciekawy był też pokaz grupy rzucającej flagami w rytm muzyki. Wszystko to dzieje się wśród kramów z owocami, warzywami, kwiatami i kawiarnianych ogródków. Wieczorem na podsumowaniu odbyła się feta która prezentowała wszystkie miasta partnerskie.Podczas uroczystego wieczoru wystąpiła orkiestra dzieci specjalnej troski oraz teatr z włoskiego miasta partnerskiego z ASTI. W rozmowach kuluarowych nasze stoisko otrzymało wysoką ocenę. Dostaliśmy zaproszenie na przyszły rok.


![Po śmierci dwóch pieszych domagają się sygnalizacji. Protest na przejściu dla pieszych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Protest_DK5_w_Strzegomiu-1-238x178.jpg)
![Popularyzatorzy kultury i historii, animatorzy i działacze społeczni, zasłużeni dla miasta. Uhonorowani odebrali wyróżnienia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/wreczenie-9-tytulow-Zasluzony-dla-Miasta-Swidnicy-2025.12.12-mix-238x178.jpg)
![Strażacy interweniowali po alarmie z czujki tlenku węgla [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Tlenek_wegla_w_Strzegomiu-6-100x75.jpg)


![Świdniccy kryminalni zabezpieczyli prawie 9 kg niedozwolonych substancji [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-Swidnica-100x75.jpg)
![Uszkodzone przyłącze gazowe w Świebodzicach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/3-100x75.jpeg)

![Świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)
![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)