Muzyczna Wiosna

  0

  W dniach 8-10 maja 2009 r. 5-osobowa reprezentacja Świdnickiego Towarzystwa Partnerstwa Miast i hufca ZHP Świdnica uczestniczyła w Muzycznej Wiośnie w Biberach (Niemcy). Co roku, podczas tego przedsięwzięcia, przedstawiciele miast partnerskich na swoich stoiskach prezentują regionalne i narodowe specjały. Na naszym stoisku znalazły się: wyroby wędliniarskie, ciasta, słodycze,bigos oraz świdnicki majonez, chrzan, smalec, kiszone ogórki.

  Do realizacji zadania zgłosili się instruktorzy świdnickiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego, którzy już kilkakrotnie takie stoisko organizowali. W wystroju stoiska dominowały biało-czerwone flagi, szaliki i koszulki z napisem “Świdnica” i “Świdnica-rynek z tradycjami”. Swoją pomoc przy sprzedaży zaoferowali harcerze z DPSG i partnerzy z Towarzystwa Partnerstwa Miast z Biberach. Skorzystaliśmy też z gościnności naszych niemieckich przyjaciół, którzy zaprosili nas do swoich domów na nocleg.

  Muzyczna Wiosna to coroczne przedsięwzięcie miasta Biberach. Na biberaskim rynku i przyległych uliczkach koncertują zespoły muzyczne i taneczne, a “bębniarze” i trębacze wędrują po mieście, zatrzymują się na chwilę i przedstawiają krótkie show.

  Ciekawy był też pokaz grupy rzucającej flagami w rytm muzyki. Wszystko to dzieje się wśród kramów z owocami, warzywami, kwiatami i kawiarnianych ogródków. Wieczorem na podsumowaniu odbyła się feta która prezentowała wszystkie miasta partnerskie.Podczas uroczystego wieczoru wystąpiła orkiestra dzieci specjalnej troski oraz teatr z włoskiego miasta partnerskiego z ASTI. W rozmowach kuluarowych nasze stoisko otrzymało wysoką ocenę. Dostaliśmy zaproszenie na przyszły rok.

  Poprzedni artykułDzień Godności
  Następny artykułDzisiaj będzie padać!