Zakończyły się prace związane z rewitalizacją terenu zielonego i stawu w Grodziszczu. Na realizację tego zadania przeznaczono 320 tys. złotych.

– W ramach inwestycji wykonano m.in. pielęgnację istniejącego drzewostanu, odmulenie i oczyszczenie stawów, budowę alejek spacerowych, montaż elementów małej architektury, nowe nasadzenia roślin i założenie trawników, montaż budek lęgowych dla ptaków oraz schronień dla jeży, a także zagospodarowanie i uporządkowanie całego terenu. Wartość zadania zrealizowanego w Grodziszczu wyniosła 320 tys. zł. Wykonawcą inwestycji była firma Usługi Sprzętowe Sebastian Ankus – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.
– Prace w Grodziszczu są częścią większego projektu o wartości 2 179 752,32 zł, na który gmina Świdnica pozyskała 1 574 877,32 zł dofinansowania ze środków Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska oraz Budżetu Państwa. Projekt obejmuje również działania realizowane w Burkatowie i Gogołowie. Łącznie odnowionych zostanie blisko 2,79 ha terenów zielonych wraz z elementami tzw. niebieskiej infrastruktury – dodaje Waligóra.
/UG Świdnica, opr. mn/
![Szlakiem „Pani w Słońcu”. Wyjątkowa pielgrzymka z udziałem osiołków [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-Pielgrzymka-z-osiolkami-Swidnica-Smialowice-20-06-2026-12-238x178.jpg)



![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


