Strona główna Sport Siatkówka Wygrali wszystko bez straty seta

Wygrali wszystko bez straty seta [FOTO/WYNIKI]

0

Po dziewczętach przyszedł czas na rozgrywki chłopców w zawodach mini-piłki siatkowej klas 6 szkół podstawowych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2025-2026”. Do turnieju czwórek, który odbył się 28 stycznia w Hali Zawiszów przy SP 1 zgłosiły się 4 reprezentacje świdnickich podstawówek.

Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów z utrzymaniem zasady gry pierwszą czwórką zawodników w pierwszym secie oraz drugą czwórką w secie drugim. Taka forma rozgrywek w mini-siatkówce ma na celu aktywizować większą ilość uczniów biorących udział w rywalizacji.

Turniej zakończył się zwycięstwem zawodników SP 6, którzy kolejno bez problemów i bez straty seta wygrywali z SP 2, SP 1 i SP 8. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja SP 2, która w bardzo wyrównanym meczu dopiero po tie-breaku pokonała zespół SP 1. Młodzi siatkarze z SP 6 wygrywając zawody tym samym awansowali na dalszy szczebel rozgrywek.

Tradycyjnie na zakończenie imprezy organizator – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Bartosz Ogrodowczyk (SP 1), Szymon Pałac (SP 2), Oskar Kudelski (SP 6), Jan Bojnowski (SP 8).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 2 – 8 pkt
3. SP 1 – 7 pkt
4. SP 8 – 6 pkt

/oprac. MDvR, FOTO: Waldemar Kurek/

Poprzedni artykułPo syrop dla dziecka musieli jechać do Wrocławia. Powraca dyskusja na temat nocnych dyżurów aptek
Następny artykułFatalna inauguracja rundy rewanżowej