Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w czwartkowe popołudnie na ulicy Westerplatte w Świdnicy.

Zgłoszenie o zderzeniu Volkswagena oraz Subaru na wysokości skrzyżowania ulic Westerplatte z Jodłową wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 15.45. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej, policję oraz pogotowie ratunkowe. – Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba uskarżała się na bóle, dlatego na miejsce skierowano zespół ratownictwa medycznego – mówi bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.
– Przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez 38-letniego kierowcę pojazdu marki Subaru, który został ukarany mandatem i punktami karnymi – informuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy
/mn/
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/ul.-Westerplatte-238x178.jpg)

![Pożar wysypiska odpadów. Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo. Czy to było podpalenie? [Nowe zdjęcia]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/pozar-Strzegom-10-1-238x178.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/ul.-Westerplatte-100x75.jpg)

![Pożar wysypiska odpadów. Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo. Czy to było podpalenie? [Nowe zdjęcia]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/pozar-Strzegom-10-1-100x75.jpg)



