W murach I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy odbył się we wtorek, 4 listopada powiatowy turniej drużynowy w szachach z udziałem sześciu zespołów. Gospodarze grający w składzie: Roksana Zapolska, Anna Michalska, Jakub Zimny i Piotr Tomczak okazali się mało gościnni, stając na najwyższym stopniu podium.

Po zaciętych partiach i emocjonującej rywalizacji czołówka klasyfikacji końcowej przedstawiała się następująco:
1. miejsce – I LO Świdnica
2. miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy
3. miejsce – Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy
– Dzięki zwycięstwu nasza drużyna została mistrzem powiatu świdnickiego w szachach i awansowała do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 16 grudnia we Wrocławiu. Gratulujemy naszym zawodnikom znakomitej postawy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie! – przekazują dumnie pracownicy I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.
/MDvR, FOTO: I Lo Świdnica/

![Trzy gole i pełna pula biało-zielonych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/CSC_0192-238x178.jpg)




![Mieszkańcy ewakuowani, ulatniał się gaz [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Okrezna-gaz-1-100x75.jpg)

![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)
![Muzyczny prezent na Dzień Kobiet. Kto wygrał bilety na koncert Anity Lipnickiej? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)