W Przedszkolu „Bajkowa Dolinka” w Pszennie odbył się cykl zajęć edukacyjnych pod hasłem „Bezpieczeństwo pieszych”, zorganizowany we współpracy z Posterunkiem Policji w Słotwinie. Spotkania miały na celu kształtowanie właściwych nawyków wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Zajęcia przeprowadzono we wszystkich grupach wiekowych przedszkola, a także w najstarszej grupie Żłobka Gminnego w Pszennie. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniach, podczas których utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i poznawały znaczenie najważniejszych znaków drogowych. W programie znalazł się również krótki film instruktażowy o bezpieczeństwie, który pomógł najmłodszym lepiej zrozumieć, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach na drodze.
Największą atrakcją okazała się jednak prezentacja policyjnych atrybutów – dzieci z entuzjazmem przymierzały elementy umundurowania i zadawały wiele pytań funkcjonariuszom. Na zakończenie każde dziecko otrzymało odblaskowy upominek, przypominający o tym, jak ważna jest widoczność pieszych na drodze.
/UG Świdnica, opr. mn/
![Około 100 mieszkańców gminy Świdnica w nowych mieszkaniach. Gdzie powstaną kolejne? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Pszenno-symboliczny-final-budowy-budynkow-komunalnych-2025.12.17-39-238x178.jpg)
![„Ciągnie się to już od roku, a końca budowy nie widać”. Mieszkańcy skarżą się na uciążliwy objazd i wskazują na rosnące opóźnienie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Krzyzowa-most-w-przebudowie-mix-238x178.jpg)







![Kto wygrał zaproszenia na świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA w Świdnicy? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)