Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy po raz kolejny weźmie udział w ogólnopolskiej inicjatywie „Weekend seniora z kulturą”. Tradycyjnie w ramach tej akcji zaprasza wszystkich seniorów 60+ na bezpłatne zwiedzanie ekspozycji. Będzie to możliwe już najbliższy weekend – 4 i 5 października 2025.

Na parterze świdnickiego muzeum można zobaczyć ciekawie zaaranżowane ekspozycje przedstawiające Dom Wagi, Urząd Miar, sklep kolonialny, karczmę, aptekę a nawet stację paliw. Z kolei na I piętrze na zwiedzających czeka późnogotycka Sala Rajców, w której znajduje się kolekcja obrazująca dzieje i specyfikę ziemi świdnickiej. – Tylko w naszym Muzeum można zobaczyć unikalne relikty średniowiecznych kramów bogatych kramarzy z XIV wieku. Dodatkowo polecamy naszą najnowszą wystawę czasową „Architektura powojennego modernizmu w Świdnicy”, która przedstawia realizacje powojennego modernizmu w Świdnicy ze szczególnym uwzględnieniem założeń urbanistycznych Osiedla Młodych I i II oraz Osiedla Zawiszów, jak również budownictwa wielorodzinnego w obrębie centrum Świdnicy – informuje świdnicka instytucja.
Seniorzy 60+ będą mogli skorzystać z bezpłatnego zwiedzania Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy w sobotę i niedzielę, 4 i 5 października 2025. – Czekamy na Państwa w godzinach od 11.00 do 17.00 (ostatnie wejście o godz. 16.30) – zaprasza.
Akcja „Weekend seniora z kulturą” odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
/oprac. AN/
/Komunikat – MDK w Świdnicy/


![Wyjątkowa prapremiera książki o służbie z Zamku Książ [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/spotkanie-autorskie-Agnieszka-Dobkiewicz-Mateusz-Mykytyszyn-Zamek-Ksiaz-Walbrzych-1-238x178.jpg)
![Pożar hali w Jaworzynie Śląskiej [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Jaworzyna-Slaska-pozar-Powstancow-2026.07.01-mix2-100x75.jpg)
![Europejscy policjanci dzielili się doświadczeniem. Wśród nich funkcjonariusz ze świdnickiej komendy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/433-365067-100x75.jpg)

![Szkolą się do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/szkolenie-podstawowe-strazaka-OSP-2026.06.30-mix-100x75.jpg)


