Pomyślnie zakończyła się operacja usunięcia olbrzymiego, ważącego około 12 kilogramów, guza jajnika u 59-letniej pacjentki, która trafiła pod opiekę lekarzy z oddziału ginekologiczno-położniczego Regionalnego Szpitala Specjalistycznego „Latawiec” w Świdnicy.

Operację u 59-letniej pacjentki z województwa wielkopolskiego przeprowadzono pod koniec sierpnia. – Operacja została wykonana przez zespół ginekologów – dr. n med. spec. ginekologii onkologicznej Filipa Kubiaczyka, spec. ginekologii onkologicznej Lecha Wojewodzica oraz spec. ginekologii Katarzynę Pilecką – informują medycy ze świdnickiego „Latawca”.
– Dzięki wysokiemu poziomowi umiejętności oraz doskonałej współpracy całego zespołu zabieg zakończył się pełnym sukcesem. Pacjentka czuje się dobrze, a przeprowadzona operacja jest kolejnym dowodem na to, że wiedza, doświadczenie i nowoczesne możliwości leczenia oferowane w naszym szpitalu, stawiają nas wśród wiodących placówek ginekologicznych – podkreślają przedstawiciele placówki.
Medycy apelują przy tej okazji do kobiet o regularne wykonywanie badań ginekologicznych i samoobserwację. Jak podkreślają, nowotwór jajnika we wczesnym stadium nie daje specyficznych objawów, dlatego tak ważna w jego przypadku jest czujność i profilaktyka.

/SP ZOZ Świdnica, opr. mn/

![Oto nowi, rajdowi królowie Świdnicy i Przedgórza Sudeckiego! [WYNIKI/DUŻO ZDJĘĆ]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/54.-Rajd-Swidnicki-meta-2026.04.25-36-238x178.jpg)

![Poranny pożar sterty słomy w okolicach Roztoki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Roztoka-pozar-sterty-slomy-2026.04.25-1-100x75.jpg)

![Pożar i ewakuacja na wysokości. Strażackie ćwiczenia na terenie oczyszczalni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/strazacy-100x75.jpg)


![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)