Strona główna 0_Slider Alejki na świdnickich cmentarzach przechodzą metamorfozę

Alejki na świdnickich cmentarzach przechodzą metamorfozę [FOTO]

0

Zakończyły się prace przy przebudowie alejek na cmentarzu komunalnym przy ul. Waleriana Łukasińskiego. Zaawansowana jest również inwestycja na cmentarzu parafialny, przy alei Brzozowej, gdzie wymieniana jest nawierzchnia przed kaplicą.


Prace na cmentarzu komunalnym przy ul. Waleriana Łukasińskiego realizowane były na zlecenie miasta. Objęły przebudowę nawierzchni dwóch alejek, które zostały wyłożone kostką granitową. Całkowita wartość tego zadania wynosi 98 400 zł.

Mocno zaawansowana jest inwestycja parafii katedralnej na cmentarzu przy alei Brzozowej. Osoby odwiedzające groby bliskich nie będą już potykać się o zdegradowane betonowe płyty, które są zastępowane kostką granitową. Parafia przeznaczyła na ten cel 160 tysięcy złotych z własnych środków. Finał prac zaplanowany jest na przyszły tydzień.

/red./
fot. FB Beata Moskal-Słaniewska Prezydent Świdnicy, Mariusz Ordyniec

Cmentarz al. Brzozowa:

Poprzedni artykułMaja Jezierska na podium Mistrzostw Europy Młodzików w sumo [FOTO]
Następny artykułPodrzucona wanna, pomazany chodnik. Interwencje straży miejskiej