Kolejny, sportowy sukces zapisała na swoim koncie Zosia Malczyk, 14-letnia utalentowana bramkarka pochodząca ze Świdnicy. Nasza piłkarka zadebiutowała w pierwszej drużynie swojego klubu występującej na co dzień w rozgrywkach żeńskiej ekstraklasy.

– W sobotnich sparingach swoje pierwsze spotkania w barwach pierwszego zespołu Śląska rozegrała Zofia Malczyk, 14-letnia bramkarka – reprezentantka Polski U-15. Spisała się całkiem nieźle, trzymamy kciuki za kolejne występy. Gratulacje, Zosia! – informuje w swoich mediach społecznościowych Śląsk Wrocław.
Dodajmy, że żeńska drużyna Śląska Wrocław występuje w Orlen Ekstralidze Kobiet – najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Poprzednie rozgrywki wrocławianki zakończyły na piątym miejscu w Polsce. Zmagania w tym sezonie wystartują w weekend 9 i 10 sierpnia. Śląsk zagra na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

Zosia Malczyk swoją przygodę z futbolem rozpoczynała w chłopięcych zespołach Polonii-Stali Świdnica (ilustracja po prawej pochodzi z roku 2016). Później był czas na występy w dziewczęcych drużynach Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica, a następnie broniła barw Ślęzy Wrocław. Obecnie jej klubem jest Śląsk Wrocław. Zosia to młodzieżowa reprezentantka Polski w kategorii wiekowej do lat 15.
/MDvR/
![Konflikt we wspólnocie mieszkaniowej. Nawet w sprawie zdegradowanego drzewa [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-6-238x178.jpg)

![Rowerowe połączenie Świdnicy z Żarowem coraz bliżej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/sciezka-Zarow-Wierzbna-6-238x178.jpg)
![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)

![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-100x75.jpeg)



