Na początek sierpnia zaplanowano 82. edycję Tour de Pologne – największego wyścigu kolarskiego w Polsce, zaliczanego do prestiżowego cyklu UCI World Tour. Choć trzeci etap przebiegać będzie w pobliżu Świdnicy, to ominie nasze miasto i nasz powiat.

ETAP 3 – Wałbrzych – Wałbrzych, Powiat Wałbrzyski
– Po górskim teście w Karpaczu i okolicach, wyścig nie zamierza zwalniać tempa. Kolejny etap 82. Tour de Pologne zostanie rozegrany na nieco dłuższej trasie, rozpoczynającej i kończącej się w Wałbrzychu, powiat wałbrzyski – to tu urodził się Dariusz Baranowski, 3-krotny zwycięzca Tour de Pologne. Areną zmagań peletonu ponownie będą Sudety. Tym razem czołowi kolarze świata stawią czoła podjazdom pod Przełęcz Walimską i Przełęcz Niedźwiedzica, pod które będą wspinali się aż trzykrotnie. Przed ostatnią górską sekwencją zadanie utrudni im także stroma ścianka w Rzeczce, gdzie nachylenie przekracza 10%! Wcześniej zawodnicy powalczą też o zwycięstwo na Premii Specjalnej DPD w Jedlinie-Zdrój. Natężenie podjazdów i ich niewielka odległość od linii mety w Wałbrzychu sprawia, że można spodziewać się otwartej rywalizacji, szczególnie że część zawodników z pewnością będzie chciała wziąć rewanż za niepowodzenie na drugim etapie. Szykuje się niezwykły górski spektakl, który może mieć duży wpływ na końcowy wygląd klasyfikacji generalnej ORLEN! – przybliżają specyfikę trzeciego etapu organizatorzy.

/MDvR/
![Załatwili sprawę w 7 minut [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/CSC_1239-238x178.jpg)


![Wypadek na „trzydziestce piątce”. Ciągnik spadł z mostu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Pszenno-DK35-wypadek-2025.11.15-mix3-100x75.jpg)



![Najciemniej pod… kamerą? Nad zalewem trwa walka z wiatrakami [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page-5-100x75.jpg)

![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)
![Wyjątkowy koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)