Cztery zastępy straży pożarnej zadysponowano na drogę między Strzegomiem a Morawą. 12 czerwca doszło tam do pożaru autobusu. Na szczęście pojazdem podróżował tylko kierowca.

Bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy informuje, że służby otrzymały zgłoszenie o pożarze około godziny 16.00. – Na drodze między Strzegomiem a Morawą doszło do pożaru 17-osobowego autobusu. Pojazd najprawdopodobniej zapalił się w trakcie jazdy. Wewnątrz znajdował się tylko kierowca, który podjął próbę gaszenia autobusu. W trakcie swoich działań doznał obrażeń ręki. Na miejscu został opatrzony przez zespół medyczny – relacjonuje zastępca komendanta ze świdnickiej straży pożarnej.
Na miejsce zadysponowano strażaków z OSP Strzegom, OSP Stanowice, OSP Jaroszów i JRG Świebodzice oraz policję i zespół ratownictwa medycznego.
Ruch odbywa się wahadłowo.
/red./
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Messenger_creation_0F13EA02-27A8-4035-81A6-A7CDA4979AAE-238x178.jpg)


![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Messenger_creation_0F13EA02-27A8-4035-81A6-A7CDA4979AAE-100x75.jpg)

![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-100x75.jpg)



