Jeszcze dzisiaj matka 3-letniego chłopca, który w poniedziałek 16 czerwca spacerował po parapecie w strzegomskiej kamienicy zostanie doprowadzona do prokuratury rejonowej w Świdnicy.
– Mamy bardzo bogaty materiał dowodowy w tej sprawie w postaci nagrań i zdjęć – mówi prokurator Marek Rusin. Kobieta może usłyszeć zarzut narażenia swojego dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia poprzez zaniechanie opieki. Przypomnijmy, że gdy chłopiec znajdował się za oknem, była pijana i spała.
Jak dodaje prokurator, jeszcze dzisiaj zapadnie decyzja, jaki środek zapobiegawczy wobec kobiety zastosować. O sprawie został powiadomiony są rodzinny.
Chłopca uratowali policjanci, którzy staranowali drzwi mieszkania i zabrali dziecko do środka. Maluch trafił pod opiekę babci.
/red./
nagranie użyczone