Miasto żyje, zmienia się, czasem aż nie do poznania! Często jednak wydaje się, jakby czas stanął w miejscu. Zapraszamy do oglądania metamorfozy, jaką przeszła Świdnica. Archiwalne zdjęcia pokazują często nie tylko budynki, ale także ludzi i wydarzenia, jakie udało się uchwycić dawnym fotografom. W tym odcinku ulica Stefana Żeromskiego.
W każdy weekend publikujemy nowe zdjęcie, które można przez tydzień oglądać na stronie głównej Swidnica24.pl. Suwak (znajduje się połowie zdjęcia, porusza się w prawo i lewo) pozwoli Państwu przenosić się z przeszłości do współczesności.


Fot. Andrzej Scheer.
Kolekcja: Rodzina Scheer.
Ulica Stefana Żeromskiego – 1983 r.
Widok od strony placu Grunwaldzkiego.
Zdjęcie archiwalne i jego opis pochodzą z portalu Świdnica Moje Miasto
Zdjęcie współczesne Michał Nadolski
Montaż Tomasz Kownacki

![83 załogi na starcie 54. Rajdu Świdnickiego. Organizatorzy zdradzają kolejne szczegóły [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/konferencja-prasowa-przed-54-Rajdem-Swidnickim-2026.04.14-mix-238x178.jpg)


![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/ul.-Okrezna-100x75.jpg)

![Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu z łącznikiem [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/zderzenie-3-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)