Mieli dość patrzenia na naniesione podczas wrześniowej powodzi z 2024 roku śmieci, skrzyknęli się i w kilka godzin wysprzątali brzegi rzeki Bystrzycy poniżej zapory. Wspólnie pracowali mieszkańcy Lubachowa, wędkarze i myśliwi. Fachowego wsparcia udzielił również znany z prowadzonej od 6 lat akcji na rzecz środowiska naturalnego społecznik z Pszenna Waldemar Woźniak.

Ręka w rękę w sobotę, 15 marca pracowało około 30 osób, które wyciągały przyniesione z wodą worki foliowe, felgi, fragmenty mebli, butelki. Zapełnili kilkadziesiąt worków. Mają nadzieję, że całość zabierze do utylizacji zarządca rzeki – Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”.
Akcja zakończyła się wspólnym biesiadowaniem przy grillu.
/red./
fot. użyczone przez Waldemara Woźniaka



![Zaginął mieszkaniec Żarowa. Policja apeluje o pomoc w jego odnalezieniu [ODNALEZIONY]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/03/policja-ilustracyjne-2023.03.06-5-100x75.jpg)





