Patrol saperski z Głogowa przejął kolejne niebezpieczne znalezisko ujawnione na terenie powiatu świdnickiego. Tym razem pocisk moździerzowy znaleziony został na terenie Żarowa.

– 24 lutego br. niewybuch z czasów II wojny światowej został znaleziony na terenie Żarowa w trakcie prowadzonej wycinki drzew. O tym niebezpiecznym znalezisku natychmiast powiadomiono dyżurnego świdnickiej komendy. Na miejsce skierowani zostali policjanci z grupy minersko – pirotechnicznej, którzy potwierdzili fakt ujawnienia pocisku moździerzowego pochodzącego z czasów II wojny światowej. Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który przejął to niebezpieczne znalezisko – informuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.
– Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Nie ryzykujmy własnym życiem czy zdrowiem – dodaje rzeczniczka świdnickiej policji.
/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./
fot. KPP w Świdnicy
![Strażacy walczą z kolejnymi pożarami traw [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Pszenno-pozar-trawy-2026.03.11-1-238x178.jpg)


![Strażacy walczą z kolejnymi pożarami traw [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Pszenno-pozar-trawy-2026.03.11-1-100x75.jpg)




![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)
![Muzyczny prezent na Dzień Kobiet. Kto wygrał bilety na koncert Anity Lipnickiej? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)