Grupa 25 młodych mieszkańców gminy Świdnica bierze udział w czternastej edycji muzycznych warsztatów odbywających się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Pod okiem instruktorów pracują nad materiałem na kolejną płytę.

– 14. edycja muzycznych spotkań w Lubachowie, odbywających się pod patronatem wójta gminy Świdnica, to niezwykła okazja dla młodych miłośników muzyki, by rozwijać swoje umiejętności śpiewu w inspirującym, kreatywnym środowisku. Tym razem powstają piosenki, które będą stanowiły materiał do wykorzystania podczas kolejnego spotkania warsztatowego razem z młodzieżą z gminy partnerskiej Żukowo i zakończone zostaną wspólnym koncertem. Autorami tekstów są: Anna Lutz, Dariusz Jaros i Tadeusz Szarwaryn, a kadrę dydaktyczną od lat tworzą Dariusz Jaros, Anna Lutz, Joanna Jaros i Lidia Obidzińska – mówi Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.
– Warsztaty to nie tylko nauka śpiewu, ale także świetna zabawa, rozwijanie pewności siebie oraz nawiązywanie nowych znajomości. Schronisko młodzieżowe, dzięki swojej przytulnej i domowej atmosferze, tworzy idealne warunki do rozwoju talentu i przeżycia niezapomnianych chwil – podkreślają uczestnicy tegorocznej edycji muzycznych warsztatów wokalnych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.
/UG Świdnica, opr. mn/

![Tu spotykał się „Krąg z Krzyżowej”. Symboliczny Dom na Wzgórzu zmodernizowany [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-238x178.jpg)

![Kierowca zasłabł, doszło do zderzenia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/zderzenie-dw-382-1-100x75.jpg)

![Policjanci ze Świdnicy pomogli w pilnym transporcie krwi [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/policja-transport-krwi-100x75.jpg)



