Trzy osoby trafiły do aresztu z zarzutami o wykradzenie z jednego z zakładów w Świdnicy profili aluminiowych o wartości 1,6 mln złotych. Podejrzani to dwaj mężczyźni i kobieta. Proceder trwał ponad rok.

– Kierownictwo jednego z dużych zakładów w Świdnicy zaczęło obserwować duże ubytki w towarze i pojawiło się podejrzenie, że ktoś kradnie profile aluminiowe. Wdrożono wewnętrzne „śledztwo”. Udało się zaobserwować, kto może dopuszczać się kradzieży. Została powiadomiona policja. 4 lutego funkcjonariusze zatrzymali transport, wyjeżdżający z tego zakładu i m.in. były tam ukradzione profile aluminiowe – informuje prokurator rejonowy Marek Rusin.
W sprawie zostały zatrzymane trzy osoby. Dwaj mężczyźni w wieku 64 i 39 usłyszeli zarzut kradzieży profili aluminiowych na kwotę 1,6 mln złotych, dokonanych od końca 2023 roku do 4 lutego 2025r. Kobieta w wieku 52 lat usłyszała zarzut paserstwa. Cała trójka na wniosek prokuratury została przez sąd aresztowana na 2 miesiące. Za zarzucane im czyny grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.
– Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego nie ujawnimy na tym etapie nazwy zakładu. Osoby, którym postawiliśmy zarzuty częściowo przyznały się do winy – dodaje Marek Rusin. Prokurator nie podaje, czy podejrzani są pracownikami zakładu.
Agnieszka Szymkiewicz
![Trwa remont mostu na „trzydziestce czwórce”. Kierowcy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/DK34-Dobromierz-remont-mostu-2026.07.21-3-238x178.jpg)
![Świdniccy policjanci świętowali. „Okazja do wyrażenia wdzięczności wobec wszystkich, którzy nosili i noszą granatowy mundur” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Swieto-Policji-KPP-Swidnica-2026.07.21-25-238x178.jpg)

![Świdniccy policjanci świętowali. „Okazja do wyrażenia wdzięczności wobec wszystkich, którzy nosili i noszą granatowy mundur” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Swieto-Policji-KPP-Swidnica-2026.07.21-25-100x75.jpg)





