Blisko 2,2 mln złotych pochłoną prace związane z przebudowę drogi powiatowej łączącej Sady z Mysłakowem, a także budowę chodnika w miejscowości Sady. Realizację zadania w formule zaprojektuj i wybuduj powierzono firmie BERGER Bau, która na realizację inwestycji ma czas do listopada.

Przebudowa drogi Sady-Mysłaków to jedno z dwunastu drogowych zadań, które znalazły się w inwestycyjnych planach Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego na lata 2024-2025, i na które w ubiegłym roku rozpisano przetargi. Przebudowę położonej w gminie Marcinowice trasy o długości 2,45 km powierzono firmie BERGER Bau, z którą powiatowi drogowcy podpisali umowę opiewającą na ponad 2 mln 182 tys. złotych.
– Zakres robót, które zostaną wykonane w ramach tej inwestycji, obejmuje m.in. frezowanie i rozebranie istniejącej nawierzchni, budowę kanalizacji deszczowej, instalację linii kablowej nN oraz montaż oświetlenia drogowego – informują przedstawiciele wykonawcy drogowego zadania. – Istotnym elementem projektu jest również budowa chodnika [w miejscowości Sady], co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, a także wykonanie zjazdów, poboczy oraz oznakowania poziomego i pionowego – dodaje Manfred Weiss z BERGER Bau.
– Głównym celem przebudowy drogi i budowy chodnika jest podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego w miejscowości Sady oraz na trasie Sady – Mysłaków. Dzięki realizacji projektu piesi będą mogli korzystać z nowego chodnika, co znacząco zmniejszy ryzyko wypadków na tym odcinku – podkreślają przedstawiciele firmy.
/BERGER Bau, SDPŚ, opr. mn/

![Ferie 2026 rozpoczęte. Jakie zajęcia czekają na dzieci i młodzież w powiecie świdnickim? [PROGRAM/FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/page-238x178.jpg)


![Kolizja na skrzyżowaniu przy Galerii Świdnickiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Rowna-kolizja-2026.02.23-3-100x75.jpg)

![Zderzenie dostawczaka z osobówką na skrzyżowaniu Parkowej i Hetmańskiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Hetmanska-kolizja-2026.02.23-6-100x75.jpg)

![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
