Sześć zastępów straży pożarnej zadysponowano w sobotę, 20 czerwca do Jaworzyny Śląskiej, gdzie zostało zgłoszone zadymienie mieszkania. – Doszło do tak zwanej cofki dymu – wyjaśnia bryg. Łukasz Grzelak z KP PSP w Świdnicy. Przyczyną zjawiska jest upał.

O godz. 16.30 wpłynęło zawiadomienie z ul. Adama Mickiewicza w Jaworzynie Śląskiej. – Dotyczyło zadymienia mieszkania i nigdy takich zgłoszeń nie bagatelizujemy. Na miejsce zostały zadysponowane 4 zastępy JRG, OSP Świdnica oraz OSP Jaworzyna Śląska. Okazało się, że doszło do cofnięcia dymu z komina – mówi rzecznik świdnickiej Komendy Powiatowej PSP. Nikt nie ucierpiał.
Wcześniej, bo ok. 11.30 strażacy zostali wezwani w wyniku alarmu czujki czadu w mieszkaniu przy ul. Ułańskiej w Świdnicy. – Nie tylko u nas dochodzi do takich zdarzeń, upał zwiększył liczbę podobnych zgłoszeń w całej Polsce – dodaje strażak.
/red./
Za zdjęcia dziękujemy czytelnikom


![Śmiertelny wypadek na trasie Świebodzice-Grochotów [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/WhatsApp-Image-2026-06-19-at-06.26.55-238x178.jpg)


![Śmiertelny wypadek na trasie Świebodzice-Grochotów [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/WhatsApp-Image-2026-06-19-at-06.26.55-100x75.jpg)



