Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed gęstymi mgłami, które mogą wystąpić na obszarze całego województwa dolnośląskiego.

Pogodowe ostrzeżenie I stopnia dla powiatu świdnickiego obowiązywać będzie od godziny 20.00 w czwartek do 8.00 w piątek. – Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może miejscami wynosić poniżej 200 m. Na obszarach występowania temperatury powietrza poniżej 0°C, wilgoć zawarta w powietrzu może zamarzać, lokalnie powodując śliskość dróg – przekazano w komunikacie IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk oceniono na 80%.
/IMGW, opr. mn/








![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)