Nie ma dnia, by policjanci w powiecie świdnickim nie przyjmowali zgłoszenia od osób okradzionych przez internetowych złodziei. Jak manipulują oszuści? Taką próbę postanowił pokazać jeden z czytelników Swidnica.24pl. Przekazał zapis rozmowy z oszustem w jednym z komunikatorów.
Metod na wyciągnięcie od ofiar danych dostępowych do konta jest mnóstwo. Złodzieje okazji szukają między innymi wśród ogłoszeń o sprzedaży niepotrzebnych ubrań, mebli, butów, czy opon samochodowych. Manipulując rozmową podsuwają linki do fałszywych stron i wyłudzają informacje, potrzebne do wyczyszczenia konta. Potrafią nawet zaciągnąć kredyt! W tym przypadku w odpowiednim momencie udało się wyczuć podstęp i do kradzieży nie doszło:

***

– Zwracajmy uwagę na podsyłane linki do płatności, które tylko pozornie wyglądają na wiarygodne. Graficznie strona może wyglądać na oryginalną, jednak z dotychczasowych zgłoszeń wynika, że są w nich przestawione lub dodane kropki, cyfry czy słowa w obcych językach. Bądźmy ostrożni – to może uratować oszczędności zgromadzone na koncie – apelują policjanci.
/red./




![Widowiskowe szkolenie świdnickich strażaków. Doskonalili działania w terenach trudno dostępnych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/cwiczenia-grupy-wysokosciowej-KP-PSP-Swidnica-fot.-KP-PSP-Swidnica-mix-100x75.jpg)
![Zderzenie osobówki i dostawczaka na trasie Olszany-Świebodzice [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Olszany-zderzenie-2026.01.29-mix-100x75.jpg)


![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
![Lokalna historia i ciekawostki w najnowszym 52. „Roczniku Świdnickim” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/52-Rocznik-Swidnicki-2026.01.13-1-100x75.jpg)