Trwają prace związane z modernizacją lodowiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W ramach inwestycji istniejąca tafla zostanie całkowicie przebudowana, zamontowane zostaną nowe bandy i boksy do hokeja na lodzie, a także wybudowany zostanie dodatkowy tor curlingowy.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku w Dolnośląskim Zespole Szkół Medyczno-Sportowych powstała nowa klasa sportowa specjalizująca się w szkoleniu młodzieży w łyżwiarstwie szybkim na torze długim i torze krótkim. W celu zapewnienia właściwej infrastruktury dla zawodników konieczne było podjęcie działań związanych z modernizacją świdnickiego lodowiska. Potrzebne na ten cel środki udało się pozyskać blisko 1,4 mln złotych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu oraz 700 tys. złotych z budżetu województwa.
W ramach pierwszego etapu prac modernizacyjnych, którego wartość szacowano na blisko 2 mln 800 tys. złotych, przewidziano wymianę agregatu chłodniczego, który pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za prąd i będzie wyposażony w system odzyskiwania ciepła, a także zakup nowoczesnej rolby, czyli urządzenia do pielęgnacji lodowej tafli. Nowa rolba o wartości 760 tys. złotych dotarła do Świdnicy jeszcze w maju i zastąpiła coraz bardziej kapryśne urządzenie służące na lodowisku od blisko 20 lat.
Zmian na lodowisku będzie więcej. Pod koniec lutego 2024 roku sejmik województwa dolnośląskiego przyznał miastu 2 mln 200 tys. złotych dotacji z programu „Dolnośląski Fundusz Rozwoju Bazy Sportowej” na modernizację tafli lodowiska. W ramach tego zadania przewidziano wykonanie zupełnie nowej płyty, nowych band i boksów do hokeja na lodzie, a także budowę dodatkowego toru curlingowego o wymiarach 45,72 x 3,00 m, który powstanie tuż obok głównej tafli.
Zainteresowanie realizację tych prac wyraziły dwie firmy, które stanęły do przetargu ogłoszonego przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Po dokonaniu oceny złożonych ofert pod kątem ceny oraz okresu gwarancji, we wrześniu wyłoniono wykonawcę zadania, którym została katowicka spółka Lodowiska.info (dawniej występująca pod nazwą Alkol Drukarnia Wielkoformatowa). Inwestycja pochłonie ponad 4 mln 915 tys. złotych. Zgodnie z warunkami zamówienia, wykonawca będzie musiał uporać się z powierzonym zadaniem do 15 października 2024 roku.
/mn/
fot. Mariusz Ordyniec
![264. rocznica bitwy pod Burkatowem. Rekonstruktorzy stoczyli bój [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/rekonstrukcja-bitwy-pod-Burkatowem-2026.06.27-57-238x178.jpg)
![Strażackie święto w Dobromierzu. Widowiskowe pokazy i parada na otwarcie wydarzenia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260627_Dzien_Otwarty_OSP_Dobromierz-63-238x178.jpg)
![Walczą w morderczych warunkach. 48 drużyn na starcie turnieju na piachu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-charytatywny-turniej-siatkowki-plazowej-Pierogi-na-Skrzydlach-2026.06.27-24-238x178.jpg)






