w piątek, o godz. 9.00, na zaproszenie starosty świdnickiego Piotra Fedorowicza, odbyło się posiedzenie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele gmin na co dzień zajmujący się obroną cywilną i zarządzaniem kryzysowym oraz służby Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego – informuje Piotr Debek, rzecznik świdnickiego starostwa.

Na spotkaniu przedstawiciele gmin zaprezentowali bieżącą sytuację w gminach od momentu wydania ostrzeżeni IMGW i alertów RCB.
Aktualnie sytuacja w gminach Powiatu Świdnickiego jest stabilna, brak jest widocznych zagrożeń a służby gminne, powiatowe i państwowe cały czas monitorują sytuację.
Każda z gmin zaopatrzona jest w odpowiednią ilość worków i piasku, sytuacja na rzekach i ciekach wodnych jest stale monitorowana. Na większości rzek w powiecie świdnickim sytuacja jest stabilna.
Wielkość zrzutu wody ze zbiornika w Lubachowie została zredukowana, a sytuacja na rzece Bystrzycy jest stabilna.
Do tej pory nie odnotowano zdarzeń związanych z ostrzeżeniami hydrometeorologicznymi.
Wszystkie służby gminne są przygotowane do podjęcia działań i są w stałym kontakcie z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. Państwowa Straż Pożarna, Policja i Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego stale monitorują sytuację.
/komunikat Starostwa Powiatowego w Świdnicy, publikacja bezpłatna/


![Zderzenie na krajowej „piątce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/WhatsApp-Image-2025-11-20-at-14.06.272-238x178.jpeg)
![Zderzenie na krajowej „piątce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/WhatsApp-Image-2025-11-20-at-14.06.272-100x75.jpeg)

![Pożar sadzy w kominie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page-9-100x75.jpg)

![Kolizja ambulansu z osobówką w Mrowinach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page-8-100x75.jpg)

![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)
![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)