21. Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej, odbywająca się w tym roku pod hasłem „Radujmy się w Panu”, dotarła w czwartek na Jasną Górę. – Warto iść za Jezusem drogą, która może się wydawać trudna i niepojęta. Warto pójść za nim całym swoim życiem – pójść z radością i ufnością – podkreślał biskup świdnicki Marek Mendyk, który powitał pątników u kresu ich wędrówki.

Odbywająca się już po raz dwudziesty pierwszy diecezjalna pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę 1 sierpnia. Z placu Jana Pawła II w Świdnicy na liczącą 236 kilometrów trasę wybrało się ponad 300 pątników. Do celu dotarli w czwartek, 8 sierpnia. Wiernych tradycyjnie powitał na Jasnej Górze biskup diecezji świdnickiej. – Tegoroczna pielgrzymka upłynęła pod hasłem „Radujmy się w Panu”. Tę radość naszej wiary i miłości ponieśliśmy do świata poprzez trudne pielgrzymowanie przez wioski i miasta. Życzę wam, aby radość wiary nigdy was nie opuszczała – mówił bp Marek Mendyk.
– Tak bardzo dzisiaj potrzebna jest nam taka radość życia, która płynie z wiary. Radość życia nie tylko tego, które nas czeka w niebie, ale także radość życia tu i teraz. Taka radość powinna być właśnie cechą wyróżniającą nas, ludzi wierzących, wszystkich chrześcijan. Jeśli chcemy wiarą pociągnąć innych do Pana Boga, jeśli chcemy w innych zapalać nadzieję, jeśli chcemy dzielić się miłością – musimy najpierw odnaleźć w sobie radość życia. Musimy mieć uśmiech na twarzy, a w sercu pogodę i pokój. To jest wizytówka chrześcijanina – człowieka, który wierzy i ufa. To jest początek ewangelizacji. To jest podstawa i fundament wszystkich ludzkich kontaktów i powiązań – podkreślał biskup świdnicki.
– Niech nasza radość płynie z wiary i z przekonania, że blisko jest Jezus. Niech nasza radość płynie z nadziei, wręcz przekonania, że w codzienności nie jesteśmy sami, że jest z nami ten, który powiedział o sobie „Ja jestem drogą, ja jestem prawdą, ja jestem życiem”. Warto iść za Jezusem drogą, która może się wydawać trudna i niepojęta. Warto pójść za nim całym swoim życiem – pójść z radością i ufnością. Uśmiechajcie się do siebie, pomagajcie sobie nawzajem. Zabiegajmy o taką radość, która płynie ze świadomości, że jestem człowiekiem naprawdę wolnym – wolnym od grzechu. Takiej radości nie da świat, taką radość może dać tylko Jezus – zaznaczał bp Mendyk.
/Biuro prasowe Jasnej Góry, opr. mn/
fot. Biuro prasowe Jasnej Góry, Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej/Świdnicka Kuria Biskupia
![Dali nura w pianę! Mydlany Park przyciągnął wielu spragnionych dobrej zabawy [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Mydlany-Park-9-Zarow-14-238x178.jpg)
![Ostatni mecz domowy. Polonia gra u siebie z Deltą [RELACJA LIVE]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/mecz-Polonia-Swidnica_-_Wlokniarz-Gluszyca-2026.05.09-10-238x178.jpg)
![Kierowca zasłabł, doszło do zderzenia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/zderzenie-dw-382-1-238x178.jpg)
![Kierowca zasłabł, doszło do zderzenia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/zderzenie-dw-382-1-100x75.jpg)

![Policjanci ze Świdnicy pomogli w pilnym transporcie krwi [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/policja-transport-krwi-100x75.jpg)



