Strona główna 0_Slider Kolorowy peleton przejechał przez Świdnicę i nasz powiat. Pierwszym liderem został Belg!...

Kolorowy peleton przejechał przez Świdnicę i nasz powiat. Pierwszym liderem został Belg! [DUŻO ZDJĘĆ]

0

Za nami pierwszy etap 81. edycji wyścigu Tour de Pologne wchodzącego w skład prestiżowego cyklu UCI World Tour. Inauguracyjne zmagania przeprowadzono na liczącej 156 kilometrów trasie z Wrocławia do Karpacza. Peleton przejechał także przez powiat świdnicki i miasto Świdnica, gdzie zlokalizowano premie specjalną.

W trakcie pierwszego etapu były ucieczki, ale w końcówce zostały wchłonięte przez goniący ich peleton. Na ostatnich metrach zaatakował niespełna 22-letni Belg Thibau Nys z grupy Lidl-Trek, zostając zwycięzcą pierwszego etapu 81. Tour de Pologne, a tym samym liderem całego wyścigu. Na kolejnych stopniach podium uplasowali się dziś Holender Wilco Kelderman i Brytyjczyk Lukas Nerurkar. Jako dziewiąty pod Orlinek podjechał były zwycięzca najważniejszego polskiego touru, medalista olimpijski i absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy – Rafał Majka. Był najlepszym z biało-czerwonych.