Strona główna 0_Slider Wróci ruch w obu kierunkach przez most na Kopernika?

Wróci ruch w obu kierunkach przez most na Kopernika?

0

Wykonawca remontu mostu na ul. Kopernika planuje szybsze niż przewidziały zapisy w umowie przywrócenie normalnego ruchu na moście przez Bystrzycę, który łączy Zarzecze z centrum miasta. Od wczoraj układany jest asfalt na obu pasach. Co jeszcze zostało do zrobienia i kiedy będzie możliwa jazda w obu kierunkach?

fot. Swidnica24.pl

Kierowcy od miesięcy narzekają na blokujący się ruch już od ronda na ul. Kopernika do skrzyżowania ul. Wodnej z Wrocławską. Remont niewielkiego, ale ważnego dla lokalnej komunikacji mostu trwa już od początku lutego.

Według umowy inwestycja obejmuje roboty rozbiórkowe, a także remont przyczółków, filarów i ustroju nośnego mostu, polegający na czyszczeniu, przygotowaniu i naprawie podłoża oraz zabezpieczeniu powłokowym powierzchni betonu. Konstrukcje stalowe zabezpieczone zostaną antykorozyjnymi farbami. Na części użytkowej mostu ułożona zostanie izolacja z papy termozgrzewalnej. Wyremontowane zostaną także chodniki i jezdnia zlokalizowane na moście oraz odcinek dojazdowy o długości 20 metrów.

Realizację powierzono Przedsiębiorstwu Robót Inżynieryjnych ONMAX GROUP ze Smolca, które za wykonanie zadania otrzyma ponad 1 mln 76 tys. złotych. Umowa daje formie czas na wywiązanie się z ze zobowiązania do połowy sierpnia 2024r. Dlaczego miasto zgodziło się na tak odległy termin? „Technologia wykonywanych prac na moście jest wynikiem przyjętych rozwiązań, umożliwiających przejazd pojazdom przez cały okres remontu. Ruch odbywa się po placu budowy, należy więc zachować szczególną ostrożność i stosować się do oznakowania zastępczego, ustawionego na czas remontu.” – odpowiadała w maju Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Po pięciu miesiącach prac wczoraj rozpoczęło się układanie warstw asfaltu. Czy to oznacza, że ruch w obu kierunkach zostanie przywrócony wcześniej? – Postaramy się, myślę, że jeśli pogoda pozwoli tymczasowo zostaną otwarte oba pasy w przyszłym tygodniu – mówi Krzysztof Sokołowski w ONMAX GROUP. Dodaje, że do wykonania zostały jeszcze 3 dylatacje bitumiczne i malowanie oznakowania poziomego.

Aktualizacja: Przejazd w obu kierunkach został otwarty 6 lipca.

/red./

Poprzedni artykułMiało być zadymienie, był kurz wzniecony podczas remontu. Strażacy interweniowali przy Długiej
Następny artykułNazywana jest najstarszą wolontariuszką w Polsce. Janina Szelewska skończyła sto lat!