Strona główna 0_Slider Udowodnili swoją wyższość po przerwie

Udowodnili swoją wyższość po przerwie [FOTO]

0

Po inauguracyjnej porażce na początek okresu przygotowawczego z trzecioligową Stalą Brzeg (1:3), piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica w środę, 17 lipca rozegrali drugą grę kontrolną. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego w sparingowych derbach regionu zmierzyli się na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z ligowym rywalem – Bielawianką Bielawa.

Trener świdniczan wystawił do gry w środowe popołudnie dwie jedenastki. W pierwszej części gry na murawie w biało-zielonych szeregach pojawili się przede wszystkim młodzi piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica wspomagani młodymi, testowanymi zawodnikami głównie z roczników 2006-2008. Na murawie trwała wyrównana walka, obie drużyny miały swoje okazje, ale w końcówce pierwszych 50 minut (grano systemem 2 x 50 minut) nieco większą inicjatywę przejęli goście i po pięknym uderzeniu prowadzili do przerwy 1:0.

Po zmianie stron na boisku dzieliła i rządziła już tylko jedna ekipa i byli nią gospodarze tego spotkania. Już po kilku minutach był remis 1:1, a chwilę później zespół trenera Grzegorza Borowego prowadził już 3:1 po trafieniach testowanych graczy. Warto odnotować, że dwa gole padły po dobrych wrzutkach w pole karne z prawej strony boiska w wykonaniu Dominika Misztala. Goście próbowali strzałów z dystansu, ale my nie rezygnowaliśmy z dalszych ataków. Finalnie strzeliliśmy jeszcze jednego gola autorstwa testowanego w naszych szeregach piłkarza, wygrywając zasłużenie 4:1.

Biało-zieloni mają za sobą już dwa z zaplanowanych czterech gier kontrolnych przed startem sezonu 2024/2025 na boiskach Koleje Dolnośląskie IV ligi. Po wyjazdowej porażce z trzecioligową Stalą Brzeg, w środę ograliśmy Bielawiankę Bielawa. Przed nami jeszcze dwa testy rozgrywane na boiskach przeciwników. W sobotę, 20 lipca zagramy w Woliborzu z tamtejszym Słowianinem, a tydzień później zmierzymy się na terenie AKS-u Strzegom. Do rozpoczęcia ligowych zmagań coraz mniej czasu. Nowy sezon rozpocznie domowym bojem z Prochowiczanką Prochowice już w sobotę, 3 sierpnia.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Bielawianka Bielawa 4:1 (0:1)

Poprzedni artykułMZEC chce grzać biomasą i wymienić kolejne odcinki ciepłociągów. „Każda modernizacja będzie wymagać czasowego wstrzymania dostaw ciepła”