Strona główna 0_Slider Ruszyły przygotowania do dożynek. Wiadomo już, kto wystąpi podczas święta plonów gminy...

Ruszyły przygotowania do dożynek. Wiadomo już, kto wystąpi podczas święta plonów gminy Świdnica

0

Wystartowały przygotowania do tegorocznego święta plonów gminy Świdnica, które odbędzie się 25 sierpnia w Lutomi Górnej. Muzyczną gwiazdą wydarzenia będzie zespół Future Folk.

Dożynki, tradycyjne święto plonów to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku organizowanych przez gminę Świdnica. W tym roku jego współorganizacji podjęły się dwa sołectwa Lutomia Dolna i Lutomia Górna. Uroczyste dziękczynienie za zebrane plony odbędzie się w niedzielę, 25 sierpnia o godz. 13.00 na boisku sportowym w Lutomi Górnej.

Organizacja tego typu wydarzenia wymaga zaangażowania wielu osób i instytucji lokalnych. Stąd też od kilku tygodni w sołectwach działają już zespoły związane m.in. z logistyką, sprawami technicznymi, kulinarnymi i organizacyjnymi. – To jedna z najważniejszych imprez w gminie. Cieszymy się, że zaszczyt jej organizacji w tym roku przypadł właśnie nam. Doceniono nasze zaangażowanie, a my postaramy odwdzięczyć się świetną atmosferą, by te dożynki były niezapomniane – podkreślają zgodnie sołtysi z Lutomi Dolnej i Lutomi Górnej.

Jak co roku podczas dożynek będzie można podziwiać przepiękne wieńce dożynkowe. W sołectwach ruszyły już przygotowania do ich wykonania. Na odwiedzających czekać będą liczne stragany i stoiska kulinarne, z pysznymi wyrobami przygotowanymi przez gminne gospodynie i przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich. Szczegółowy program zaprezentujemy już niebawem, ale już teraz możemy zdradzić, że gwiazdą wydarzenia będzie zespół Future Folk, prezentujący nowoczesną wizję muzyki spod samych Tatr.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułRodzinny wypoczynek w Karpaczu: Najlepsze atrakcje i miejsca noclegowe dla całej rodziny
Następny artykułUrządzamy pokój dziecka – jednego rozwiązania naprawdę nie może w nim zabraknąć!