Strona główna Artykuł sponsorowany 8 błędów w pielęgnacji włosów farbowanych, które przyspieszają utratę koloru

8 błędów w pielęgnacji włosów farbowanych, które przyspieszają utratę koloru

0

Unikaj najczęstszych błędów w pielęgnacji włosów farbowanych. Dowiedz się, jak dbać o swoje włosy, aby cieszyć się trwałym i pięknym efektem.

fot. nadesłana

Farbowanie włosów to proces, który wymaga zarówno inwestycji czasu, jak i pieniędzy. Aby uzyskać trwały i piękny efekt, warto unikać pewnych błędów pielęgnacyjnych, które mogą przyspieszać utratę koloru. Oto osiem najczęstszych błędów, które warto wyeliminować, aby cieszyć się kolorem włosów na dłużej.

Jeśli jednak nie jesteś pewna, jak najlepiej zadbać o swoje farbowane włosy, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Salon kosmetyczny – Fastlinestudio.pl oferuje szeroki zakres usług pielęgnacyjnych, które pomogą Ci utrzymać piękny kolor i zdrowy wygląd włosów.

  1. Pośpieszne i częste mycie

Aby kolor włosów utrwalił się po farbowaniu, zaleca się umycie włosów dopiero trzeciego dnia po zabiegu. Farbowane włosy nie lubią częstego kontaktu z wodą, dlatego warto myć je szybko i niezbyt często. Włosy przetłuszczające się można ratować suchymi szamponami.

  1. Gorąca woda

Gorąca woda łatwo zmywa farbę z włosów i wysusza skórę głowy, co może prowadzić do łuszczenia się i wzmożonego wydzielania sebum. Warto przyzwyczaić włosy do mycia w chłodniejszej wodzie, co pomoże w utrzymaniu koloru na dłużej.

  1. Nieodpowiednie szampony i odżywki

Zamiast zwykłych produktów do pielęgnacji włosów, należy wybrać szampony i odżywki przeznaczone do włosów farbowanych. Profesjonalne produkty utrwalają strukturę włosa i kolor. Szampony bezsiarczanowe są szczególnie polecane, gdyż dokładnie myją włosy, jednocześnie chroniąc kolor.

  1. Maski i olejki

W pierwszych dwóch tygodniach po farbowaniu należy unikać nawilżających masek i olejków, które mogą wypłukiwać pigment z włosów. Jeśli konieczne jest użycie olejku, najlepiej sięgnąć po olej kokosowy, który jest mniej agresywny, i trzymać go na włosach nie dłużej niż 15 minut.

fot. nadesłana
  1. Gorące powietrze

Suszenie włosów suszarką, używanie lokówek i prostownic przy wysokich temperaturach może przyspieszyć utratę koloru. Włosy farbowane najlepiej suszyć naturalnie. Jeśli jednak nie można obejść się bez suszarki, warto stosować spray termoochronny i wybierać chłodniejsze ustawienia urządzenia.

  1. Produkty do stylizacji

Produkty do stylizacji często zawierają alkohol, który wysusza włosy, sprawiając, że stają się matowe i splątane. Warto wybierać kosmetyki do stylizacji bez alkoholu, aby uniknąć uszkodzeń włosów farbowanych.

  1. Basen

Chlorowana woda w basenie zmywa kolor i sprawia, że włosy stają się suche i matowe. Przed wizytą na basenie warto założyć czepek, który ochroni włosy przed szkodliwym działaniem chloru.

  1. Aktywne słońce

Promienie UV mogą wysuszać włosy i pogarszać ich kondycję. Latem i podczas wakacji na plaży warto stosować kosmetyki ochronne i nosić kapelusze z szerokim rondem, które ochronią włosy przed słońcem.

Unikanie tych błędów pozwoli cieszyć się pięknym i trwałym kolorem włosów na dłużej. Właściwa pielęgnacja jest kluczem do zdrowych, zadbanych włosów farbowanych.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułStylowe dodatki do wnętrza — Jak urozmaicić przestrzeń niewielkim kosztem?
Następny artykułKto ma szansę na Świdnickiego Gryfa? Ogłoszono listę nominowanych