Koncert Żabsona oraz lokalnych zespołów rap/hip-hop, biegowa rywalizacja podczas 11. edycji Strzegomskiej Dwunastki, a także turniej szachowy o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu były głównymi punktami sobotnich wydarzeń Święta Granitu Strzegomskiego. Jakie atrakcje organizatorzy szykują na ostatni dzień miejskiej imprezy?

W sobotę strzegomskim Rynkiem zawładnęli biegacze. W samo południe wystartował bieg Strzegomska Dwunastka, który poprzedziły biegi dziecięce. Po południu w sali balowej SCK II odbył się turniej szachowy o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu. Wieczorem do centrum miasta powróciła muzyka, a na scenie głównej wystąpiły lokalne zespoły rap/hip-hop. Drugi dzień święta miasta zakończył koncert Żabsona.
Niedzielne świętowanie rozpocznie się o godzinie 11.00. Na strzegomskim Rynku gościć będą wystawcy XXXVIII Regionalnej Giełdy Minerałów. Od godziny 13.00 przy fontannach w Rynku działać będzie strefa rzeźby. Od godziny 14.00 na małej scenie w centrum Strzegomia przewidziano plener malarski, zabawy z klaunem oraz strefę „Sekrety krainy samurajów”.
Kolejne wydarzenia będą odbywać się na scenie głównej, na której wystąpią: Granit Wind Orchestra (godz. 15.00), zespół Dalibor z Czech (godz. 15.30), zespół Mensis (godz. 16.20). Na zakończenie trzydniowego Święta Granitu Strzegomskiego na scenie pojawią się: OYA (godz. 17.00), Ślad (godz. 18.00) oraz Ania Dąbrowska (19.00).

/mn/
fot. Radio Sudety 24
![Pociągi mają wrócić na linię kolejową nr 302 ze Świdnicy do Marciszowa [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Konferencja-w-Bolkowie-linia-kolejowa-302-12-238x178.jpg)




![Strażacy interweniowali po alarmie z czujki tlenku węgla [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Tlenek_wegla_w_Strzegomiu-6-100x75.jpg)



![Świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)
![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)