Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Po 30 latach w Komorowie zmiana na stanowisku sołtysa

Po 30 latach w Komorowie zmiana na stanowisku sołtysa

0

Po 30 latach pracy na rzecz lokalnej społeczności, decyzję o zasłużonym odpoczynku podjęła dotychczasowa sołtys Komorowa, Władysława Łach. W głosowaniu tajnym mieszkańcy wybrali Sławomira Zerkę na nowego włodarza wsi.

Jestem 58-letnim właścicielem działalności gospodarczej. W Komorowie mieszkam od urodzenia. Ustępująca Pani sołtys, Rada Solecka oraz Radny naszego rejonu byli dla mnie osobistym natchnieniem do zgłoszenia swojej kandydatury na stanowisko sołtysa. Pełna współpraca z Urzędem Gminy, Radą Gminy w zakresie w jakim przewiduje to statut sołectwa, dążenie do realizacji przez gminę założeń odnowy naszej wsi, a w szczególności budowy świetlicy wiejskiej oraz poprawy bezpieczeństwa na drogach przebiegających przez nasze sołectwo, współpraca z organizacjami pozarządowymi działającymi w naszym sołectwie – to moje główne cele jako sołtysa Komorowa – zapowiada nowy sołtys. Podczas zebrania wyborczego podjęto uchwałę o 11-osobowym składzie Rady Sołeckiej.

Z harmonogramem wyborów sołtysów i członków rad sołeckich w gminie Świdnica można się zapoznać na stronie Urzędu Gminy.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŻabson na zwieńczenie drugiego dnia Święta Granitu Strzegomskiego. Kto wystąpi w niedzielę? [FOTO]
Następny artykułDobrą zabawę połączyli z promocją rodzicielstwa zastępczego. Bieg i piknik w Parku Centralnym [FOTO/VIDEO]