Strona główna 0_Slider Z okazji Dnia Psa pobiegną, aby wesprzeć zwierzaki ze świdnickiego schroniska

Z okazji Dnia Psa pobiegną, aby wesprzeć zwierzaki ze świdnickiego schroniska

0

Pozyskanie środków dla podopiecznych świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu przyświecać będzie imprezie, która odbędzie się 30 czerwca w świdnickim Parku Centralnym.

Na piknik oraz bieg charytatywny z okazji Dnia Psa zaprasza Świdnicka Grupa Biegowa, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych oraz Fundacja Mam Pomysł, będąca operatorem świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Placówka mieszcząca się przy ulicy Pogodnej działa już od siedmiu lat. Tylko w ubiegłym roku pod opiekę pracowników przytuliska oraz wolontariuszy trafiło blisko 650 zwierząt. Zbliżająca się impreza będzie okazją do wsparcia działalności schroniska oraz jego podopiecznych.

Już 30 czerwca w godzinach 11.00-18.00 w Parku Centralnym w Świdnicy widzimy się na pikniku, który ma na celu uzbierać środki na wsparcie naszych podopiecznych. Przed Wami cały dzień atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – zachęcają organizatorzy. Głównym punktem wydarzenia będzie bieg rekreacyjny po trasie wytyczonej parkowymi alejkami na dystansie 1000 metrów lub 2000 metrów. Rozpocznie się on w samo południe obok hali sportowej. Na mecie na zapisanych uczestników czekać będą unikatowe, pamiątkowe medale oraz dyplomy. Zgłoszeń należy dokonywać elektronicznie przez dedykowany formularz. – ️Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo Waszych psiaków na bieg zapraszamy bez czworonożnych przyjaciół. Podczas wydarzenia psy mogą się łatwo zestresować, przestraszyć tłumem i hałasem, co mogłoby prowadzić do nieprzewidzianych sytuacji – zaznaczają pomysłodawcy inicjatywy.

W trakcie imprezy odbędzie się zbiórka datków na zwierzęta, kiermasz ciast i innych przysmaków z zyskiem dla zwierzaków, animacje dla dzieci oraz inne atrakcje dla najmłodszych, loteria fantów, a także dostępne będzie stoisko z gadżetami.

/mn/

Poprzedni artykuł„Dziewczyny na piątkę”. Drużyna II LO walczyła w Mistrzostwach Polski Udzielania Pierwszej Pomocy [FOTO]
Następny artykułZostała skazana za ciągnęcie psa za samochodem. Dozór elektroniczny zamiast więzienia dla sołtys Wirek