Strona główna 0_Slider Tłumy na rozpoczęciu Święta Granitu Strzegomskiego. Jakie atrakcje w weekend?

Tłumy na rozpoczęciu Święta Granitu Strzegomskiego. Jakie atrakcje w weekend? [FOTO]

0

Występy zespołów Surprise i Boys zakończyły pierwszy dzień tegorocznej edycji Święta Granitu Strzegomskiego. Co jeszcze czeka na uczestników miejskiej imprezy?

Trzydniowe święto miasta rozpoczęło się od wernisażu wystawy astrofotografii autorstwa Zbigniewa Puczki. Strzegomianin zaprezentował kilkanaście prac przedstawiających sferę niebieską oraz występujące na niej planety, galaktyki i mgławice. Wieczorem na plenerowej scenie w Rynku wystąpił zespół Surprise, prezentując znane i lubiane covery polskich artystów. Tuż po ich koncercie imprezę oficjalnie otworzył burmistrz Strzegomia.

Święto Granitu Strzegomskiego to swoiste imieniny miasta, więc – jak przy każdych imieninach – wypada się dobrze bawić. Życzę państwu dobrej zabawy i udanego świętowania! – mówił Krzysztof Kalinowski. Następnie na scenę wkroczył zespół Boys, który bawił publiczność w rytmach disco-polo.

W sobotę strzegomski Rynek opanują biegacze. Od godziny 10.30 będą się tam odbywać biegi dziecięce, natomiast w samo południe wystartuje bieg Strzegomska Dwunastka. O godzinie 15.00 w sali balowej SCK II rozpocznie się turniej szachowy o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu. Wieczorem strzegomski Rynek ponownie opanuje muzyka. Od godziny 17.00 występować będą lokalne zespoły rap/hip-hop, natomiast o godzinie 19.00 na scenie głównej rozpocznie się koncert Żabsona.

Niedzielne świętowanie rozpocznie się o godzinie 11.00. Na strzegomskim Rynku gościć będą wystawcy XXXVIII Regionalnej Giełdy Minerałów. Od godziny 13.00 przy fontannach w Rynku działać będzie strefa rzeźby. Od godziny 14.00 na małej scenie w centrum Strzegomia przewidziano plener malarski, zabawy z klaunem oraz strefę „Sekrety krainy samurajów”. Kolejne wydarzenia będą odbywać się na scenie głównej, na której wystąpią: Granit Wind Orchestra (godz. 15.00), zespół Dalibor z Czech (godz. 15.30), zespół Mensis (godz. 16.20). Na zakończenie trzydniowego Święta Granitu Strzegomskiego na scenie pojawią się: OYA (godz. 17.00), Ślad (godz. 18.00) oraz Ania Dąbrowska (19.00).

/mn/

Poprzedni artykułŻarowska strefa kibica zaprasza na Euro 2024
Następny artykułWyjątkowy występ młodej organistki w Kościele Pokoju. Recital dyplomowy Natalii Mielnik rozpoczął IX Festiwal Schlaga [FOTO]