Strona główna 0_Slider W połowie czerwca świdnicka ciepłownia wstrzyma pracę. Przez trzy dni nie będzie...

W połowie czerwca świdnicka ciepłownia wstrzyma pracę. Przez trzy dni nie będzie ciepłej wody

0

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Świdnicy zapowiada, że za dwa tygodnie wstrzymane zostaną dostawy ciepłej wody do wszystkich odbiorców na terenie miasta. Planowana trzydniowa przerwa ma związek z koniecznością wykonania robót w ciepłowni oraz przy sieci ciepłowniczej. – Prace zostaną wykonane najszybciej jak to możliwe – deklarują przedstawiciele spółki.

W dniach 17 czerwca do 19 czerwca 2024 roku (3 dni) nastąpi postój całej Ciepłowni Zawiszów. Postój spowodowany jest koniecznością wykonania prac wymiany armatury na ciepłowni oraz koniecznością przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci ciepłowniczej. Postój spowoduje wstrzymanie dostawy ciepła (na potrzeby technologii i przygotowania ciepłej wody użytkowej) dla wszystkich odbiorców na terenie całego miasta Świdnica – przekazano w komunikacie MZEC Świdnica.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej z dnia 15 stycznia 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemów ciepłowniczych (Dz. U. z 2007 r., Nr 16, poz. 92), § 25 ust. 1 i 2 ww. rozporządzenia planowana przerwa w dostawie ciepła w okresie poza sezonem grzewczym nie może przekroczyć 10 dni. Zapisy dotyczące planowanych przerw w dostawie ciepła zawarte są również w obowiązujących umowach z odbiorcami – dodano.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułDrewniana mapa świata 3D – imponujące projekty na ścianę
Następny artykułWystępy, pokazy i atrakcje dla najmłodszych. Za nami rodzinny piknik w Żarowie [FOTO]