Strona główna 0_Slider Rusza sezon na strzegomskim basenie letnim. Wkrótce otwarcie kolejnych kąpielisk w regionie....

Rusza sezon na strzegomskim basenie letnim. Wkrótce otwarcie kolejnych kąpielisk w regionie. Sprawdź, ile trzeba będzie zapłacić za wstęp

0

Dobre wieści dla miłośników wodnego wypoczynku! Już w sobotę, 15 czerwca otwarty zostanie kompleks basenowy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Trwają przygotowania do rozpoczęcia letniego sezonu na odkrytych kąpieliskach w Świdnicy oraz Świebodzicach.

Otwarcie basenu letniego w Strzegomiu nastąpi 15 czerwca o godzinie 10.00 Na miłośników wodnego wypoczynku czekać będą baseny z podgrzewaną wodą, dwie trampoliny, tory do pływania ze słupkami startowymi, ławki i leżanki z masażem, grota sztucznej fali, rwąca rzeka, masaże ścienne, masaż karku, siatka do wspinaczki z wyspą i zjeżdżalnia o długości 71,5 m. Kąpielisko będzie czynne codziennie od godziny 10.00 do 18.00. W okresie wakacyjnym dodatkową atrakcją będzie nocne pływanie przy oświetlonym obiekcie.

Ceny za bilety wstępu pozostawiliśmy na poziomie tych z ubiegłego roku, czyli obyło się bez podwyżek – informował Paweł Mosór, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, w rozmowie z Radiem Sudety 24. Od poniedziałku do piątku za wstęp trzeba będzie zapłacić 18 złotych za bilet normalny (10 zł po godzinie 15.00) lub 13 złotych za bilet ulgowy (7 zł po godzinie 15.00), natomiast dla dzieci do lat 6 wstęp będzie bezpłatny. W soboty, niedziele i święta bilet normalny będzie kosztował 22 zł a bilet ulgowy 17 zł. Rodziny korzystające z programu „Strzegom dla rodziny” i posiadające Kartę Dużej Rodziny zapłacą za wstęp 10 zł/osobę, natomiast od poniedziałku do piątku dzieci powyżej 6 roku życia, młodzież i studenci do 25 roku życia z terenu gminy Strzegom będą mogli kupić bilet za 5 zł. W ofercie strzegomskiego kąpieliska są również dostępne karnety 10-dniowe oraz bilety dla grup zorganizowanych.

Do otwarcia basenu letniego szykuje się również Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. – Wygląda na to, że uczniowie na zakończenie roku szkolnego otrzymają wyjątkowy prezent. Planujemy otworzyć basen letni OSiR Świdnica już 21 czerwca! Woda nalana, trwają ostatnie prace porządkowe. Jeżeli pogoda pozwoli, pierwszy weekend wakacji będziecie mogli spędzić już na naszym pięknym basenie! – informowała niedawno prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. Na terenie przebudowanego dwa lata temu kąpieliska będzie można korzystać z dwóch basenów rekreacyjnych, basenu sportowego, brodzika dla dzieci, wodnego placu zabaw, zjeżdżalni oraz licznych wodnych atrakcji.

5 czerwca Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji udostępnił nowy cennik za wstęp na kąpielisko. Od poniedziałku do czwartku za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 20 złotych (dotychczas 17 zł), natomiast od piątku do niedzieli wejście będzie wiązało się z wydatkiem w wysokości 22 złotych (dotychczas 20 zł). W przypadku biletów ulgowych (do których uprawniono: dzieci, młodzież uczącą się, studentów, emerytów, rencistów, niepełnosprawnych z orzeczonym stopniem niepełnosprawności oraz opiekunów osób niepełnosprawnych, osoby posiadające Świdnicką Kartę Dużej Rodziny lub Świdnicką Kartę Seniora) od poniedziałku do czwartku za wstęp trzeba zapłacić 13 złotych (dotychczas 12 zł), natomiast od piątku do niedzieli – 16 złotych (dotychczas 15 zł). W dalszym ciągu będzie istniała możliwość nabycia nieco tańszego biletu na wstęp po godzinie 16.00, który będzie kosztować 13 złotych (dotychczas 12 zł).

Bez zmian pozostała cena biletu dla dzieci oraz młodzieży w wieku do 18 roku życia posiadające Świdnicką Kartę Dużej Rodziny – będzie to 5 złotych niezależnie od dnia tygodnia, a także biletu grupowego w wysokości 10 zł/osobę. Więcej trzeba będzie za to zapłacić za bilety rodzinne. Bilet dla 1 rodzica/opiekuna i 2 dzieci będzie kosztować 40 zł w tygodniu (dotychczas 35 zł) lub 50 zł w weekend (dotychczas 45 zł). Bilet dla 2 rodziców i 1 dziecka będzie można zakupić za odpowiednio 50 zł (dotychczas 40 zł) lub 55 zł (dotychczas 50 zł), natomiast bilet dla 2 rodziców i 2 dzieci to wydatek 60 zł (dotychczas 50 zł) lub 70 zł (dotychczas 60 zł).

Przygotowania do rozpoczęcia sezonu kąpielowego trwają też na basenie letnim w Świebodzicach. – Trwa napełnianie wodą basenów przy ulicy Rekreacyjnej. Codziennie nasza ekipa przygotowuje obiekt do otwarcia. Trzymamy kciuki za pogodę i mamy nadzieję, że równo z zakończeniem roku szkolnego będziemy mogli Państwa zaprosić na wypoczynek pod chmurką – informują przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach.

W skład kompleksu przy ulicy Rekreacyjnej wchodzi basen pływacki o wymiarach 50 m x 12,5 m i głębokości od 1,2 m do 1,8 m oraz basen rekreacyjny dla osób nieumiejących pływać o głębokości do 1 m. Dla najmłodszych są dwa brodziki ze stali nierdzewnej. W jednym z nich zainstalowany jest jeżyk wodny, czyli atrakcja wodna w formie kopuły z otworami przez które tryska woda.

Na razie nie ogłoszono cennika na sezon 2024. W ubiegłym roku ceny biletów kształtowały się następująco:

/mn/

Poprzedni artykułPożar ciężarówki z meblami na krajowej „piątce”
Następny artykułW Witoszowie Dolnym powstanie nowe przedszkole gminne