Strona główna 0_Slider Przebiegną całą Polskę i zamienią kilometry na złotówki. Bieg „Przegoń raka dla...

Przebiegną całą Polskę i zamienią kilometry na złotówki. Bieg „Przegoń raka dla dzieciaka” wystartuje z powiatu świdnickiego

0

Zbiórka pieniędzy na zakup rozpraszaczy bólu dla dzieci z chorobami nowotworowymi jest celem piątej edycji charytatywnego ultra biegu organizowanego w ramach akcji „Przegoń raka dla dzieciaka”. 30 czerwca uczestnicy wystartują z Wierzbnej, natomiast kilka dni później zameldują się na mecie w Zduńskiej Woli. Do wsparcia inicjatywy poprzez dorzucenie się do zbiórki lub przebiegnięcie symbolicznych kilku kilometrów zachęcają samorządowcy z gminy Żarów.

Uczestnicy IV edycji biegu „Przegoń raka dla dzieciaka” (fot. Stowarzyszenie Przegoń Raka Dla Dzieciaka)

W dniach od 30 czerwca do 5 lipca grupa sportowców-amatorów, podejmuje się wyzwania przebiegnięcia setek kilometrów w sześć dni. Będą biec przez swoje rodzinne miasta, niezależnie od warunków pogodowych, aby zebrać 100 000 zł na rozpraszacze bólu dla młodych pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Jest to miejsce, w którym leczone są dzieci z całej Polski, a celem biegaczy jest umożliwienie im, jak najlepszego leczenia i wsparcie w walce z chorobą.

Rozpraszacze bólu, to narzędzia które mogę przynieść ulgę i radość, odwracając uwagę dziecka od bólu i strachu. Mogą sprawić, że trudne chwile w szpitalu staną się znośniejsze, a uśmiech wróci na twarze dzieci walczących z nowotworem. Rozpraszacze bólu to nie tylko technologia, to narzędzie emocjonalnego wsparcia, to chwila oddechu, której tak bardzo potrzebują dzieci podczas leczenia – mówi Małgorzata Hawel ze stowarzyszenia „Przegoń Raka Dla Dzieciaka”. Dają one możliwość łagodzenia cierpienia, przynoszą ukojenie i pozwalają dzieciom zapomnieć, choć na chwilę, o trudach choroby.

Chcemy zebrać 100 000 zł, aby stworzyć coś wyjątkowego, co pomoże przezwyciężyć strach i ból. Chodzi o to, aby dzieci miały coś, co odwróci ich uwagę od nieprzyjemnych badań, by każde dziecko, które walczy z chorobą,miało coś, co będzie jego symbolem siły i wytrwałości, co przypomni im, że są niezwykłymi bohaterami i że każdy krok na drodze do zdrowia jest ważny.
Wierzymy, że życie jest bezcenne i każde dziecko ma prawo do pełnej jego radości. Dlatego pragniemy wesprzeć je w walce z rakiem, wierząc, że wspólnymi siłami możemy osiągnąć wielkie rzeczy – dodaje organizatorka akcji. Finansowe wsparcie na ten cel można przekazać już teraz za pośrednictwem internetowej zbiórki w serwisie Pomagam.pl.

Dotychczasowe akcje stowarzyszenia pokazały, że połączenie pasji do sportu z zaangażowaniem społecznym i biznesowym może przynieść istotne korzyści dla potrzebujących. Uczestnicy biegów wspólnie zdołali już zebrać 424 362,61 zł na leczenie małych pacjentów. Uczestnicy pokonali do tej pory trasy: Zakopane – Hel, Bagdad – Rzym, Karpacz – Polańczyk, a także Piekło – Koniec Świata. Podczas piątej edycji biegu trasa będzie następująca: Wierzbna (start) – Lubin – Gorzów Wielkopolski – Gniezno – Toruń – Łódź – Zduńska Wola. Na metę biegacze mają dotrzeć 5 lipca około godziny 17.00.

Bieg swój start będzie miał w najbliższą niedzielę, 30 czerwca o godz. 7.00 przy Skałce w Wierzbnej. Następnie zobaczymy się na trasie w Bożanowie, Żarowie, Mrowinach, Łażanach i Mielęcinie. Stamtąd biegacze będą przemieszczać się w inne rejony naszego kraju. Wszystkich biegaczy uroczyście przywitamy dzień wcześniej 29 czerwca o godz. 18.30 na boisku sportowym w Wierzbnej. Serdecznie Państwa zapraszamy, aby nie tylko włączyć się w to charytatywne wydarzenie, ale także symbolicznie przebiec kilka kilometrów – zachęcają żarowscy samorządowcy.

Zobacz zdjęcia z poprzedniej edycji akcji „Przegoń raka dla dzieciaka”:

/MDK Zduńska Wola, UM Żarów, opr. mn/
fot. Stowarzyszenie Przegoń Raka Dla Dzieciaka

Poprzedni artykułRok temu wznowiono połączenia pasażerskie między Świdnicą a Jedliną-Zdrojem
Następny artykułŚwięto Pieroga po raz trzeci