Strona główna Artykuł sponsorowany Polska: bogactwo historyczne, kulturowe i przyrodnicze – gdzie warto spędzić weekend w...

Polska: bogactwo historyczne, kulturowe i przyrodnicze – gdzie warto spędzić weekend w naszym kraju?

0

„Piękna nasza Polska cała” to słynne powiedzenie nie jest tylko zwyczajnym sloganem. Nasz kraj jest naprawdę ciekawy i warty poznania. Od Morza Bałtyckiego aż po góry. A jakie atrakcje czekają na zwiedzających w samej Małopolsce?

Najciekawsze atrakcje Małopolski dla Wszystkich

Artykuł  został napisany w oparciu o informacje zawarte na stronie Ciekawe miejsca w Polsce na jednodniowy wypad – poradnik od Molo Resort – Osiek. Jej autorzy wśród licznych wspaniałych atrakcji regionu wymieniają między innymi:

  • Wspaniałe parki rozrywki, wśród których na pierwszym miejscu trzeba postawić Energylandię. Są też również takie jak Zatorland czy InwałdPark.
  • Małopolska to także wspaniała zabytkowa Kopalnia Soli „Wieiczka” oraz raj dla miłośników chodzenia po górach. Na przykład Tatrach, Gorcach czy szlakach Beskidu Sądeckiego. Nie możemy zapomnieć również o spływie Dunajcem w Pieninach lub też ładnych krajobrazach Pogórza Rożnowskiego.
  • W Małopolsce znajdują się słynne uzdrowiska z Krynicą – Zdrój i Rabką – Zdrój na czele.
  • Jeśli lubicie zwiedzać ciekawe miasta to koniecznie musicie odwiedzić Kraków i Zakopane.
  • Obowiązkowo musimy przypomnieć jeszcze o Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Z Ojcowskim Parkiem Narodowym i Dolinkami Krakowskimi. Natomiast Szlak Orlich Gniazd to prawie 20 zamków. Niektóre są w stanie zabezpieczonej ruiny, niektóre odbudowane lub nie zniszczone zębem czasu. Wyróżnimy tu zamek na Wawelu i w Pieskowej Skale.
  • Na miłośników architektury sakralnej czekają wspaniałe bazyliki w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, a także piękne, małe, drewniane cerkwie łemkowskie. Niektóre z nich znalazły się na prestiżowej liście dziedzictwa UNESCO.

Gdzie w Małopolsce spać?

Baza noclegowa w Małopolsce jest bardzo bogata. Znajdziecie tu mnóstwo wspaniałych hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, a dla osób z mniej zasobnym portfelem polecamy kwatery prywatne, dostępne praktycznie na każdą kieszeń.

Osobom wymagającym większego komfortu, które chcą jednak uniknąć tłoku znanego z kurortów takich jak Krynica – Zdrój czy Zakopane polecono szczególnie Molo Resort Osiek niedaleko Andrychowa.

Dlaczego Molo Resort Osiek jest warty polecenia?

Hotel jest czterogwiazdkowy, pięknie wkomponowany w krajobraz z górami w tle. Oprócz noclegów oferuje baseny (wewnętrzny i zewnętrzny), kręgielnię bilard, korty tenisowe i lodowisko w zimie, a także strefę wellness&spa z sauną łaźnią parową, grotą solno – jodłową i jacuzzi. Na chętnych czeka również wypożyczalni sprzętu wodnego, o czym więcej możecie przeczytać na stronie rowerki wodne w Molo Resort – Osiek.

Hotel ma tylko 29 pokoi i 5 apartamentów, dzięki czemu jest tu kameralnie, nie ma wielkiego tłumu i hałasu znanego z wielu innych hoteli tej klasy.

Krótkie wycieczki z Molo Resortu Osiek

Jeśli nie lubicie długiej jazdy samochodem, a chcielibyście coś ciekawego zobaczyć to w niedalekiej odległości od Molo Resortu Osiek znajdziecie na przykład Oświęcim z dawnym wielkim obozem koncentracyjnym Auschwitz (15 kilometrów), Wadowice z pięknym Rynkiem i muzeum papieża Jana Pawła II (20 kilometrów), a także Zator z aż dwoma parkami rozrywki (20 kilometrów).

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułOd lipca duże zmiany w świdnickiej komunikacji miejskiej. Jest już nowy rozkład jazdy
Następny artykułCałą karierę związał z jednym miejscem. Lubiany dyrektor rezygnuje. Jakie ma plany?