Strona główna 0_Slider Pijany leżący za pomnikiem, kosztowna toaleta, ranny ptak w żywopłocie. Interwencje straży...

Pijany leżący za pomnikiem, kosztowna toaleta, ranny ptak w żywopłocie. Interwencje straży miejskiej

0

Od 14 do 20 czerwca 2024 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 178 interwencji ze zgłoszeń mieszkańców i monitoringu. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto interwencje opisane przez Straż Miejską w Świdnicy:

16 czerwca 2024 roku o godz. 16.50 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od przechodnia, że w Rynku za pomnikiem leży mężczyzna. Przybyli na miejsce strażnicy stwierdzili, że nie jest to zasłabnięcie lecz kolejne już upojenie alkoholowe. Mężczyzna za swoje postępowanie będzie ukarany przez Sąd Rejonowy.

16 czerwca 2024 roku o godz. 17.15 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie, że na miejscu przeznaczonym dla osoby z niepełnosprawnością przy ul. Trybunalskiej parkuje samochód bez stosownej karty. Interweniujący na miejscu strażnicy wystawili wezwanie za wycieraczkę a następnie ukarali mandatem kierującego.

18 czerwca 2024 roku o godz. 17.25 operator monitoringu miejskiego zauważył, że siedzący na ławce przy ul. Grodzkiej mężczyzna spożywa alkohol. Skierowani na miejsce strażnicy ukarali mandatem miłośnika napojów wyskokowych.

18 czerwca 2024 roku o godz. 19.15 operator monitoringu miejskiego zauważył, że na terenie dworca PKP w miejscu objętym zakazem mężczyzna pali papierosa. Skierowani na miejsce strażnicy ukarali mandatem osobę, która nie przestrzega ustawy o ochronie zdrowie jak też zatruwa innych podróżnych.

19 czerwca 2024 roku o godz. 15.20 operator monitoringu miejskiego zauważył, że przy ul. Siostrzanej mężczyzna załatwił swoje potrzeby fizjologiczne. Przybyli na miejsce strażnicy ukarali mężczyznę mandatem i zalecili korzystać z toalety przy pl. św. Małgorzaty. Będzie taniej.

20 czerwca 2024 roku o godz. 11.21 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ul. Kliczkowskiej, która znalazła w żywopłocie rannego ptaka. Kobieta zaopiekowała się rannym zwierzęciem do chwili przybycia strażników. Ptak został przekazany do schroniska dla zwierząt.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułZaginął Pulpet [ODNALEZIONY]
Następny artykułRok temu wznowiono połączenia pasażerskie między Świdnicą a Jedliną-Zdrojem