Strona główna 0_Slider Ostatni odcinek Kraszowickiej w przebudowie. Na realizację prac przeznaczono ponad 7 mln...

Ostatni odcinek Kraszowickiej w przebudowie. Na realizację prac przeznaczono ponad 7 mln złotych [FOTO]

0

Trwają prace związane z przebudową ostatniego odcinka ulicy Kraszowickiej. Na ukończenie drogowej inwestycji wykonawca ma czas do końca listopada 2024 roku. 

Przypomnijmy, przebudowa ulicy Kraszowickiej została podzielona na cztery etapy. W listopadzie 2018 roku zakończono remont odcinka od skrzyżowania z ulicą Chłopską do skrzyżowania z ulicą Przyjaźni (etap II), w lipcu 2020 roku do użytku oddano fragment od ulicy Przyjaźni do ulicy Torowej (etap III), natomiast w kwietniu 2021 roku zakończono prace na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bystrzycką do ulicy Działkowej (etap I). W ramach drogowej inwestycji zajęto się przebudową jezdni, budową chodników i ścieżki rowerowej, a także wykonano nową kanalizację deszczową oraz oświetlenie. W sumie na realizację tych prac przeznaczono blisko 12,5 mln złotych.

We wrześniu 2024 roku przystąpiono do prac w ramach IV etapu, który obejmuje remont kilometrowego odcinka ulicy Kraszowickiej od skrzyżowania z ulicą Torową do ulicy Bystrzyckiej, na wyjeździe ze Świdnicy. – W ramach inwestycji zaplanowano przebudowę jezdni, budowę ciągu pieszo rowerowego, kanalizacji deszczowej i oświetlenia – informowała Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Realizację drogowej inwestycji powierzono firmie Hypmar, która za remont ulicy Kraszowickiej otrzyma przeszło 7 mln 361 tys. złotych.

/mn/

Poprzedni artykułW Sudety bez barier. Ruszyły zapisy na wyprawy górskie dla osób z niepełnosprawnościami
Następny artykułCzym są autoklawy kosmetyczne?