Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, do którego doszło w nocy z czwartku na piątek na parkingu stacji benzynowej przy ulicy Strzegomskiej w Świebodzicach.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb ratunkowych w piątek o godzinie 2.38. Na miejsce skierowano siedem zastępów straży pożarnej. – Na parkingu jednej ze stacji paliw paliły się ciągniki siodłowe z naczepami. Spaleniu uległy trzy zestawy. Nikt nie został poszkodowany. Działania zakończyliśmy o godzinie 7.15 – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.
Jak dodaje, nie było potrzeby przeprowadzania ewakuacji okolicznych budynków. – Nie było bezpośredniego zagrożenia dla stacji benzynowej. Konieczne było jednak przestawienie pozostałych ciężarówek stojących na parkingu – informuje Grzelak. Przyczynę pożaru ustala policja.
/mn/
zdjęcia nadesłane przez czytelników portalu Swidnica24.pl
![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-238x178.jpg)

![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-238x178.jpeg)
![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)

![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-100x75.jpeg)



