Strona główna 0_Slider Młodzież z I LO zaśpiewa dla potrzebujących rówieśników. Wkrótce koncert „Miłość ci...

Młodzież z I LO zaśpiewa dla potrzebujących rówieśników. Wkrótce koncert „Miłość ci wszystko wybaczy”

0

Uczniowie I LO w Świdnicy, rozwijający swoje muzyczne pasje w zespole Viento, szykują zupełnie nowy koncert charytatywny. Tym razem w repertuarze piosenki o miłości. Nowy występ jest dedykowany podopiecznym Fundacji Ziemi Świdnickiej SKSK. Zamiast biletu – młodzież zachęca do przekazania darów rzeczowych.

Charytatywny koncert „Bajkowe Viento” w grudniu 2023

Repertuar obejmuje 18 utworów, wszystkie o tematyce miłosnej. Niektóre z nich będą grane na żywo. W programie także piosenka, którą zaśpiewamy razem z dziećmi i młodzieżą z Fundacji Ziemi Świdnickiej SKSK, której dedykujemy koncert – zapowiada najnowszy koncert Weronika Wołodźko z zespołu Viento. W jego trakcie będzie można posłuchać zarówno polskich, jak i zagranicznych utworów w tym, chociażby „Je te laisserai des mots” Patricka Watsona, „Rebeka” Ewy Demarczyk, „Sen o Victorii” zespołu Dżem oraz „Czy ten pan i pani” Anny Wyszkoni.

Tradycyjnie już świdnicka młodzież z I LO pragnie dedykować muzyczny wieczór potrzebującym dzieciom i rówieśnikom. – W trakcie koncertu organizujemy zbiórkę artykułów sportowych dla młodzieży fundacyjnej. Rzeczy będą przeznaczone na organizację czasu wolnego, sport i ich rozwój – tłumaczy. Wśród darów rzeczowych mile widziane są na przykład – piłki, skakanki, lotki, paletki i inne o charakterze sportowo-rekreacyjnym.

Koncert charytatywny „Miłości ci wszystko wybaczy” zaplanowano na poniedziałek, 17 czerwca 2024. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 w auli I LO przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 30.

***

Zespół Wokalny Viento powstał w I LO im. Jana Kasprowicza w Świdnicy w lutym 2022 roku z inicjatywy Natalii Chojnackiej i Miłosza Stolpińskiego. Od końca 2023 roku prowadzeniem grupy zajmują się – Weronika Wołodźko, Ola Kośkiewicz i Lena Szydłowska. Obecnie tworzy go 33 utalentowanych – wokalnie, muzycznie i tanecznie licealistów.

Od początku swojego istnienia Viento swoje wyjątkowe talenty prezentuje zarówno na uroczystościach szkolnych, jak i na wydarzeniach zewnętrznych. Pierwszy koncert otwarty dla szerszej publiczności odbył się w grudniu 2022 roku i był to występ charytatywny – w ramach akcji „Tak, Pomagam!” organizowanej przez Caritas na rzecz osób potrzebujących. Idea pomocy dzieciom i młodzież była i jest kontynuowana na kolejnych koncertach świdnickiej młodzież. Za każdym młodzi wykonawcy przygotowują nowy repertuar i dedykują swój występ innej instytucji.

/Tekst: AN/

Poprzedni artykułBracia Makowscy z medalami w Rzeszowie
Następny artykułNasi zawodnicy z awansem do finału mistrzostw Polski!