Strona główna Sport Piłka nożna Mieliśmy wszystko w swoich rękach i wygraliśmy!

Mieliśmy wszystko w swoich rękach i wygraliśmy!

0

Dobra w wykonaniu piłkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica końcówka sezonu 2023/2024 na boiskach Koleje Dolnośląskie IV ligi pozwoliła na zajęcie miejsca w bezpiecznej strefie i uniknięcie strefy barażowej. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego przełamali niemoc i serię porażek, wygrywając trzy z ostatnich pięciu spotkań, w tym dwa kluczowe z bezpośrednimi rywalami – Polonią Środa Śląska i Zenitem Międzybórz.

By postawić kropkę nad „i” biało-zieloni musieli wygrać na wyjeździe z pewnym spadku do ligi okręgowej Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. To pozwalało na realizację celu, nie oglądając się na wyniki z innych boisk. Świdniczanie byli skoncentrowani, mieli inicjatywę i nadawali ton rywalizacji z młodziutkim zespołem wałbrzyskiego Górnika Nowe Miasto. Od samego początku goście ruszyli do ataku, chcąc jak najprędzej wyjść na prowadzenie. Ta sztuka udała nam się już w 10. minucie. Dobrą piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Mojki posłał Patryk Paszkowski, a nasz skrzydłowy popisał się znakomitym uderzeniem wewnętrzną częścią stopy, trafiając na 1:0. Nasi zawodnicy nie zamierzali rezygnować i szukali swoich szans na kolejne trafienia. Swoje okazje mieli choćby Adam Wojciechowski, Jakub Filipczak i Wojciech Sowa, ale na przeszkodzie stawały albo złe decyzje, niedokładność lub golkiper przeciwników. Kiedy wydawało się, że pierwsza część gry zakończy się skromnym prowadzeniem 1:0 nadeszła 45. minuta. W polu karnym faulowany był Mojka, a pewnym egzekutorem z jedenastu metrów okazał się Wojciech Sowa.

Po powrocie na boisko obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż stroną przeważającą byli przyjezdni, goszcząc praktycznie cały czas na połowie wałbrzyszan. Uderzenia naszych piłkarzy wybronił jednak bramkarz Górnika – Martin Barański. Trzeci cios biało-zieloni zadali w 64. minucie. Mateusz Mojka wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, ruszył prawą flanką i w sytuacji jeden na jednego pokonał golkipera miejscowych. Kilka minut później było już 4:0, kiedy to futbolówkę z wnętrza pola karnego do sieci wpakował Patryk Paliński. Rezultat spotkania ustaliliśmy w 87. minucie, kiedy to mocnym uderzeniem z okolicy linii pola karnego popisał się kolejny nasz młody piłkarz z rocznika 2006 – Hubert Lipiński. IgnerHome Polonia-Stal Świdnica pokonała finalnie Górnika Nowe Miasto Wałbrzych 5:0.

Finalnie świdniczanie zakończyli sezon 2023/2024 na 12. lokacie w rozgrywkach Koleje Dolnośląskie IV ligi. Tytuł mistrzowski i awans do III ligi wywalczyli zawodnicy Miedzi II Legnica. Spadek do ligi okręgowej zaliczyli przedstawiciele BKS-u Bolesławiec, Klubu Sportowego Łomnica i Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. W barażach o utrzymanie z wicemistrzami okręgówek (Bielawianka Bielawa, MKP Wołów i Legsad Kościelec) zagrają z kolei Polonia Środa Śląska, Zenit Międzybórz oraz Iskra Księginice.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 0:5 (0:2)

Świdnica: Kot (70′ Widła), Paliński, Łaski (70′ Ratajczak), Sowa, Przewoźny, Misztal, Filipczak (75′ Zawiła), Paszkowski, Mojka (78′ Jagielski), Bidzinashvili (65′ Lisiecki), Wojciechowski (67′ Lipiński).

Poprzedni artykułPożar elewatora zbożowego w Pszennie. Płonął silos z 400 tonami rzepaku [FOTO]